Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » На зламі тисячоліть постала Україна. Презентація книжкової виставки

На зламі тисячоліть постала Україна. Презентація книжкової виставки

Категорія: Книжково-ілюстративні виставки ЦРБ

         

          В читальному залі Києво-Святошинської центральної районної  бібліотеки  для дорослих діє книжково-ілюстративна  виставка «На зламі тисячоліть постала Україна», присвячена двом датам, які припадають на той складний час. Це – День Соборності України та День пам’яті  героїв Крут. Розробили та підготували виставку працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

         За допомогою літератури, яка представлена на виставці, працівники бібліотеки хочуть посприяти патріотичному вихованню молодого покоління, відкрити значення Соборності, як символу споконвічного прагнення українського народу  до возз’єднання в єдиній  державі, також історичну роль загибелі студентського куреня під Крутами, як символу  патріотизму і жертовності у боротьбі за вільну Україну.

         Книжкова виставка складається з трьох розділів:

                         * Волі народної дзвін

                         * На Аскольдовій могилі український цвіт

                         * Спом’янімо в пісні їхню славу

         У першому розділі література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності, процеси державотворення та формування території української незалежної держави, політичні сили у боротьбі за владу у роки  української революції 1917-1921 років,біографії політичних діячів того часу.

          У другому розділі представлені книги, періодичні видання про події січня 1918 року -  бій під Крутами.

           Окремий розділ виставки займають поетичні твори, що висвітлюють подвиг юних лицарів України. Тут представлені твори П.Тичини, Ігоря Богдана-Антонича,  Олександра Олеся,  Яра Славутича,  Дмитра Павличка та багатьох інших авторів, сценарії проведення масових заходів по даній темі.

    Серед представлених на виставці видань, звертаємо вашу увагу на такі книги.

 

 Героїка трагедії  Крут / упоряд. В.І.Сергійчук.- К.: Україна, 2008. – С.464 

 У спогадах  учасників бою під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року. роздумах сучасників поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно- політичних  воєнних подій осмислюється героїка подвигу юнаків україни в ім’я своєї Вітчизни.  Розраховане на українську молодь і  всіх тих. хто цікавиться  історією національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917-1921 роках.

Крути. Січень 1918 року: док.,матеріали, дослідж.,кіносценарій / Іст.-культурол. т-во «Герої Крут»; упорядн. Я.Гаврилюк. – К.: Вид. центр «Просвіта»,  2008.- С.840.

           До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є. Маланюка, Людмили Старицької-Черняхівської та інших видатних особистостей доби української революції 1917-1921 рр.

          Збірник  упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 року по 2008 рік. Завершує видання кіносценарій «Крути».

Мазепа І. Україна в огні й бурі революції.1917-1921: ІІ Зимовий похід. ІІІ. Польсько-український союз. Кінець збройних змагань УНР[Текст]. -  Дніпропетровськ : Січ, 2002.- С.334.

         До книги ввійшли заключний розділ з другої частини та третя частина спогадів видатного українського державного, громадського та політичного діяча про революційні події в Україні в 1917-1921 роках.

Нариси історії  української революції 1917-1921років.- Київ, Науково-виробниче підприємство «Видавництво» «Наукова думка» НАН України», 2011.- С.388.

          У книзі розповідається про особливий період у модерній історії України, в ході якого були реалізовані перші в ХХ ст.. українські державотворчі проекти: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Соціалістична Радянська Республіка. Розкриваються соціальні,  політичні та культурні аспекти революційного часу. Нариси узагальнюють великий історіографічний  доробок сучасних українських істориків. які займаються вивченням Української революції.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^