Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Книжкова виставка "Свято слави, свято честі, свято Перемоги"

Книжкова виставка "Свято слави, свято честі, свято Перемоги"

Категорія: Друга світова війна

      

Презентація книжкової виставки

« Свято слави, свято честі, свято Перемоги»

            Щодалі в минуле відходять події Великої  Вітчизняної війни, то частіше зринає в думках : чи до кінця віддали ми  належне тим, хто пішов на смерть заради нашого життя?  Так. стоять на земля нашій тисячі обелісків, у граніті й бронзі викарбовано імена тих, хто поліг на полях брані. Одначе заборгували ми перед багатьма нашими співвітчизниками  головним - ПАМ′ЯТТЮ. Пам′яттю про всіх і кожного.

            з метою увічнення безсмертного подвигу народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років , ушанування пам′яті  полеглих у боротьбі  за свободу Батьківщини Президент України В.Янукович  підписав Указ «Про заходи у зв′язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

            До цієї дати центральна районна бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку « Свято слави, свято честі, свято Перемоги». Представлені на виставці матеріали розкривають історичну правду  про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.

Розділи книжкової виставки:

  •  Війна століть
  • Битва за Україну
  • У серці народу : вічно і поіменно
  • Міста – герої.

У розділі « Війна століть» висвітлюються етапи війни, як за допомогою книг, так і  за допомогою документально-ілюстративних матеріалів.

            Левітас Ф.Л. Друга світова війна: український вимір / Фелікс Левітас. – К.: Наш час, 2012. – 272 с.

            Книгу присвячено суперечливим  сторінкам  минулої війни. Основну увагу  приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському  суспільстві : справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над фашизмом,  українці – герої  та інші.

            Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ,  учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться  новітньою історією України.

            Україна в Другій  світовій війні: погляд з ХХІ століття. У 2-х книгах. Історичні нариси / О.Є.Лисенко, Т.В.Воронська, Т.С. Першина та ін. – К.: Наукова думка, 2011.

            У виданні висвітлюється широке одного з найбільш драматичних періодів  історії України – періоду другої світової  та Великої Вітчизняної воєн. У книзі подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби  партизанів та підпільників, демографічні втрати українського народу в роки війни.  Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України.

            Понад 40  місяців – з червня 1941 по жовтень 1944-го палахкотіла на українській землі Велика Вітчизняна війна.

            Україна в полум′ї війни , 1941-1945  / П.П.Панченко, О.І.Уткін, В.І.Горьлов та  ін. – К.:Україна, 2005. – 560 С.; іл.

            Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори ретельно аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських  загарбників.

            Ніхто не забутий, ніщо не забуте : [збірник] / В.Д.Ольшанський, В.К.Бондар, М.А.Царьов. – К.: Україна, 2011. – 856 С.

            У збірнику спогадів ветерани розповідають про героїчні будні Великої Вітчизняної війни, стійкість і мужність радянських воїнів, народних месників, які ціною власного життя наблизили величний День Перемоги.

           Широко представлений на виставці розділ « У серці народу : вічно і поіменно». Сторінки книг і документальних матеріалів відтворюють події Великої Вітчизняної війни на території Києво-Святошинського району, розповідають про наших славних земляків, які проживають  у селах та містах  району.

            Розділ «Міста – герої» представляє книги про міста-герої України.

            Книжкова виставка « Свято слави, свято честі, свято Перемоги» - це світла пам′ять про велич народного подвигу, про нездоланну стійкість, мужність і волю людей,  вічна пам′ять про покоління сорокових років, яке ціною власного життя захистило прийдешні покоління. Всіх, хто бажає долучитись до  пам′яті воєнних років, до героїчного минулого своїх батьків, дідів і прадідів запрошуємо до Києво-Святошинської центральної бібліотеки для дорослих.

 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^