Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Книжкова виставка "І лине над землею Шевченкове слово"

Книжкова виставка "І лине над землею Шевченкове слово"

Категорія: Велич Тарасового слова

                                                                                      

Презентація книжкової виставки

«І лине над землею Шевченкове слово»

            У березні 2014 року світ відзначатиме 200 років від дня народження  Тараса Шевченка. Кожна нація має свого генія, визнаного і почутого не тільки нею, а й іншими народами. Для України 40-60-ті роки ХІХ століття минули  під знаком Великого Кобзаря.

            У квітні 2012 року вийшов Указ Президента України « Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» . Цим документом закладено основні концепції загальнодержавних урочистостей. Передусім 2014-й рік оголошено Роком Тараса Шевченка. Передбачається масштабна видавнича і рекламна діяльність, а також низка культурно-просвітницьких заходів.

           В центральній районній бібліотеці для дорослих розкрита книжково-ілюстративна виставка « І лине над землею Шевченкове слово».

           Перший розділ « Стежками творчості поета» містить літературу про поета, а також його творчість.

           Чанін С.В. Великий рід  великої людини. Науково-популярний нарис. / С.В.Чанін. – К,: ТОВ «Елібре», 2008. – 160 С.

Автор використав документальні  та мемуарні джерела, відстежив поворотні  моменти в долі українського класика, маловивчені лінії двоюрідних родичів поета.

            Ковтун Ю. Тарасові музи / Ю.Ковтун. – К.: Україна, 2003. – 207 С.

 У науково-популярній книзі  розповідається про жіноцтво, яке оточувало Т.Шевченка, його сердечні почуття, його музи, що надихали великого поета, художника на створення геніальних поезій і  невмирущих полотен, про музу всього його життя, якою була для нього Україна.

            Щербина В. «Кобзар» - євангеліє українців / В.Щербина. - Кам′янець- Подільський : «Абетка», 2007. – 464 С., іл.

 У книзі наведено вислови із Шевченкового «Кобзаря», якими вже ось півтора століття послуговуються українці. Думи, ідеї, заповіти Пророка України глибоко «пішли в народ», є його дороговказом, прапором, моментом істини. Ці вирази стали самодостатнім , афористичним надбанням культури. Із сотень крилатих висловів «Кобзаря», що циркулюють у масі народу, наводяться тільки ті, які зафіксовані друкованим словом у художніх творах, періодичних виданнях тощо. 

           Цвілюк С.А. Історична мудрість Великого Кобзаря. Історизм і соціально-політичний вимір творів Тараса Шевченка / С.А. Цвілюк.// - Одеса: Маяк. – 2008. – 312 С.

 У творчому доробку виділяються епічні твори, у яких з надзвичайною силою поетичного осмислення і зображення подано сторінки героїчної й глибоко драматичної минувшини українського народу, його боротьби за  національну свободу. Поеми й вірші історичної, історико-революційної та соціально-політичної проблематики - це вершинне досягнення геніального поета. Світ козаччини, героїка боротьби проти ворогів України превалює в усій його творчій спадщині.

           Література, представлена в другому розділі «Доля художника» , розкриває талант Т.Шевченка як художника. Малювання і поезія стали для Шевченка життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності. До нас дійшло 240 творчих творів Великого кобзаря і 1200 мистецьких робіт художника.  Видатний митець пробував себе у різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєно звання академіка.

            Антонович Д.В. Шевченко – маляр / Д.В.Антонович; вст..слово С.А. Гальченка; післям. Т.І.Андрущенка. – К.: Україна, 2004. -  272 С.

 Одне з кращих досліджень мистецької спадщини Т.Г.Шевченка.  Видання ілюстроване, розраховане не тільки на фахівців, а й широке коло читачів.

            Тарас Шевченко : Альбом / Авт.-упоряд.: Д.В.Степовик. – К.: Мистецтво, 1984.

З великої художньої спадщини українського поета і художника Т.Г. Шевченка в даний альбом відібрано 134 картини, малюнки і гравюри, які відображають основні етапи творчості  майстра. У вступній частині  дана характеристика життєвого та творчого шляху Шевченка, його внесок в  українське образотворче мистецтво.

            Державний музей Т.Г.Шевченка. Альбом / Авт.-упоряд. Л.І. Внучкова, Г.П.Паламарчук, О.І. Паляничко. – К.: Мистецтво, 1989. – 168 с.:іл.

Державний музей Т.Г.Шевченка - один із пам′ятників великому українському поетові, художникові та мислителю. В альбомі репродуковано образотворчу Шевченкіану з колекції музею, створену самим Кобзарем, а також живописні полотна, графічні твори його сучасників та послідовників – російських та українських митців.

            Думка, що творчість Т.Г.Шевченка має світове значення, підтверджується тим фактом, що його твори перекладено всіма слов′янськими мовами і багатьма мовами інших народів.

            Третій розділ виставки « Обійшов усю землю Кобзар» містить матеріали, присвячені увічненню пам′яті поета, світовому значенню його творчості.

            Шевченко і світ : Літературно-критичні статті. – К.: Дніпро, 1989. – 316 С.

 У збірнику йдеться про світову славу Т.Шевченка. Автори простежують, як відкривали, сприймали, перекладали, інтерпретували творчість геніального українського поета в слов′янському світі, Західній Європі, Латинській Америці.

            Більш ширше і глибше познайомитись з матеріалами про життя та творчість Т.Г. Шевченка ви можете завітавши до Києво-Святошинської центральної районної бібліотеки для дорослих.

           

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^