Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Жива вода Шевченкового слова

Жива вода Шевченкового слова

Категорія: Велич Тарасового слова

Жива вода Шевченкового слова

( інформаційний список нових надходжень,

присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка)

 

 

Крижова Н.О. Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» / Н.О.Крижова. – К.: ДНВП «Картографія», 2013. – 88 с.:іл.

 

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря»  є  ілюстрованим науково-популярним   картографічним   виданням,  що  містить детальну інформацію про Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета , художника,  мислителя- гуманіста і революційного демократа, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.
        На картах показані села, містечка і міста, якими мандрував Великий Кобзар, місця перебування поета у засланні, у Санкт-Петербурзі, Києві та Москві. Окремі карти демонструють місця, де зберігається спадщина поета та пам’ятні об'єкти. Тексти розкривають людські й творчі  контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т.Г.Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів.

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» підготовлений з використанням матеріалів  заповідників та музеїв Т. Г. Шевченка в Україні та в інших державах.

Видання присвячене 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка і розраховане на широке коло читачів.

 

Кульчий О.В., Малярчук Т.М.,Бентя Ю.В.  Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2013. – 352 с.:іл.

У виданні «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів», підготовленому до 200-річчя від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, громадського й політичного діяча Тараса Шевченка, на основі архівних документів, друкованих видань висвітлено факти життя та творчу діяльність видатних вітчизняних митців, чиї особові фонди зберігаються у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України. Вперше представлено численні автографи, рукописи творів, начерки, ескізи, титули книжок із дарчими написами, фотографії в колі родини, друзів та колег українських письменників, поетів, художників, скульпторів, архітекторів, композиторів, режисерів, акторів, літературознавців, мистецтвознавців, журналістів, які є лауретами найвищої в Україні відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва - Національної премії України імені Тараса Шевченка. Книга адресована широкому колу дослідників і шанувальників українського мистецтва.

Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я.Франка, Лесі Українки, М.П.Драгоманова. У 3т. Т.1 / Р.Г. Симоненко, В.А.Берестенко; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 495 с.:іл.

У тритомнику «Тарас Шевченко та його доба» висвітлюється життя й діяльність видатного сина України, великого Кобзаря. В ньому зібрані ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників – друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також наукові дослідження, що базуються на об’єктивному відборі фактів, ґрунтовному і неупередженому їх викладенні.

І том розповідає про становлення й розвиток шевченкознавства, про дослідження творчої спадщини великого митця – поета, художника, революціонера, а також про його злиденні роки дитинства і юності, аж до визволення з кріпацтва і вступу до Петербурзької академії художеств.

 

Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я.Франка, Лесі Українки, М.П.Драгоманова. У 3т. Т.2 / Р.Г. Симоненко, В.А.Берестенко; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 495 с.:іл.

ІІ том присвячений найбурхливішому періоду в житті Т. Г. Шевченка: навчанню у Петербурзькій академії художеств, знайомству і спілкуванню з видатними діячами культури того часу: В. Жуковським, К. Брюлловим, Ф. Глинкою, Є. Гребінкою, Г. Квіткою-Основ’яненком та іншими, участі у Кирило-Мефодіївському товаристві, арешту і засланню.

 

Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я.Франка, Лесі Українки, М.П.Драгоманова. У 3т. Т.3 / Р.Г. Симоненко, В.А.Берестенко; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 527 с.:іл.

До ІІІ тому увійшли матеріали, що стосуються останнього періоду життя і творчості Т. Г. Шевченка – від повернення із заслання і до самої його смерті у 1861 році. Також у цьому томі висвітлюються історичні погляди поета та його вплив на розвиток української та світової літератури і на творчість таких видатних митців, як Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов, що стали спадкоємцями традицій Кобзаря.

 

Т. Шевченко : невідомі сторінки життя: / упорядн. Л.Цуріка. – К.: АВІАЗ, 2013. – 72 с.:іл.

Тарас Григорович Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч, людина універсальних обдарувань та інтересів. В книзі подаються маловідомі сторінки життя та творчості великого Кобзаря.

Тарас Шевченко в критиці. – Київ: Критика, 2013. – Том І: Прижиттєва критика (1839-1861) / Заг.ред. Григорія Грабовича; упоряд. Олександра Бороня і Михайла Назаренка; комент. Олександра Бороня, Степана Захаркіна, Михайла Назаренка. Олеся Федорука. – 1х,804 с.

Двотомне видання «Тарас Шевченко в критиці» є найповнішим на сьогодні коментованим зібранням опублікованих за життя й у перший рік по смерті Шевченка текстів про його літературну й образотворчу спадщину. Статті,  рецензії, нотатки, принагідні згадки українською, російською, польською, німецькою та іншими мовами наведено здебільшого в повному обсязі, – зокрема й дописи, присвячені не тільки Шевченкові особисто, а й українській літературі загалом, збірникам, де було опубліковано його твори, книжкам, в ілюструванні яких він брав участь, тощо. Чимало публікацій запроваджено до наукового вжитку вперше. Майже всі тексти подано за першодруками. Крім текстологічного та реального коментаря, зведення містить анотований покажчик імен, а також покажчики Шевченкових творів і періодичних та продовжуваних видань. Том I охоплює матеріяли, що з’явилися за життя Шевченка.

 

 

      Тарас Шевченко : мозаїка цілости [Текст] : каталог виставки шевченкіани зі збірки Володимира Яцюка / упор. В.Яцюк. – Нац. музей Т.Шевченка, липень-вересень 2011 року. – К.: Критика, 2012. – 49, [1] с.

 

 

Шевченко Т.Г. Повне зібрання творів у дванадцяти томах [Текст]. Т.8. Живопис і графіка 1843-1847 / Т.Г.Шевченко; Нац.Академія наук України; ін-т літ-ри ім. Т.Г.Шевченка. – К.: Наукова думка, 2013. – 582 с.

Восьмий том присвячений  творчості Кобзаря від 1843 ( з часу приїзду в Україну) до його арешту навесні 1847 року. Публікується більше двохсот творів малярства і графіки і, відповідно, коментарі до них.  У коментарях, які ретельно були звірені з попередніми виданнями образотворчої спадщини  Шевченка, є багато нового : уточнень, змін, додатків, виправлень ряду помилок, -  адже шевченкознавство  перебуває у постійному пошуку й розвитку. У вступних статтях до кожної частини даються пояснення всьому новому. що відкрили науковці.

 

Я на сторожі коло їх поставлю слово. Просвітницький календар на 2014 рік, присвячений 200-річчю від дня народження генія українського народу Тараса Шевченка. –К.:  Всеукраїнське товариство «Просвіта»  ім. Тараса Шевченка,

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^