Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка (2015)

Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка (2015)

Категорія: Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка

Буряк Юрій Григорович

Ю́рій Григо́рович Буря́к — поет, перекладач, мистецтвознавець і видавець.

Народився 24 березня 1951 р. в м. Дніпропетровську. Закінчив філологічний факультет Дніпропетровського університету.

Член Національної спілки письменників України (1984).

Представник літературного покоління «сімдесятників». Автор низки поетичних збірок, серед яких «Струми», «Брук», «Tabula rasa», «Оріль», «Амальгама», «Коло навколо», «Не мертве море» та ін.

Переклав українською мовою давньобулгарські епоси Кул-Галі «Легенда про Юсуфа» (13 ст.), Шамсі Башту «Легенда про доньку Шана» (9 ст.), польських класицистів Станіслава Трембецького та Яна Бровінського, поезії Ф. Тютчева, Б. Пастернака та О. Мандельштама, Езри Паунда, Константіноса Кавафіса, Йосифа Бродського, сучасних англійських поетів, зокрема Фіону Семпсон.

Поезії Буряка виходили в перекладах англійською, угорською, азербайджанською, грузинською, литовською, татарською, російською, чеською мовами.

З 2007 року — директор видавництва НСПУ «Український письменник»

Від 1991 — засновник і головний редактор альманаху «Хроніка-2000» та серії книжкових пам'яток «Українські пропілеї», «Ad fontes», «Іn corpore», «Світло світогляду»…

На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Буряку Юрію Григоровичу у 2015 присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу поезій «Не мертве море».

 

Москалець Кость Вілійович

Кость (Костянтин) Ві́лійович Москале́цьпоет, прозаїк, перекладач, літературний критик, музикант,

Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Народився біля Батурина на Чернігівщині в родині письменника Вілія Москальця. Закінчив середню школу № 4 в м. Бахмач (1980). Заочно закінчив Літературний інститут ім. М. Горького в Росії (поезія, семінар Едуарда Балашова)(1990).

Один із засновників бахмацької літературної групи ДАК. Служив у війську (1981–1983), працював на радіозаводі в Чернігові, був учасником Львівського театру-студії «Не журись!», виступаючи як автор-виконавець власних пісень. Автор слів і музики відомої в Україні пісні «Вона» («Завтра прийде до кімнати…»). Член Національної спілки письменників України (1992) та Асоціації українських письменників (1997).

Від 1991 р. живе в селі Матіївці у власноруч збудованій Келії Чайної Троянди, займаючись винятково літературною працею.

Проза Костянтина Москальця перекладена англійською, німецькою, російською та японською мовами; сербською і польською перекладені численні вірші та есе.

На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Москальцю Костянтину Вілійовичу у 2015 році присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу літературної критики та есеїстики "Сполохи";

 

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^