Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Подорожуємо рідним краєм

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

 

Подорожуємо рідним краєм

 

Петропавлівська Борщагівка/  автор-упорядник В.Болгов.- К.: Український видавничий консорціум, 2010.-206 с.: іл.

Ще в УІІ ст. до н.е на території, яку нині займає ПетропавлівськаБорщагівка, жили кочові племена, а перша писемна згадка датована 1497 роком. ПетропавлівськаБорщагівка була заснована завдяки монастир святих апостолів Петра і Павла, вони є покровителями його і сьогодні, про  що свідчить зображення святих апостолів на гербі села, і власне сама  її назва . Петропавлівська Борщагівка за багато століть із маленького монастирського хутірця зросла у велике красиве облаштоване село, яке швидко нагадує  затишне містечко. Село має свій герб та прапор. На сторінках цього видання ми маємо змогу звершити екскурс у історію розвитку села від перших відомостей до сьогодення. Книга чудово ілюстрована, доповнена фото світлинами. схемами, копіями документів та ін. Книга надає можливість зберегти у пам'яті прийдешніх поколінь імена особистостей, чий життєвий шлях став невід'ємною частиною нашої історії, чиї зусилля, труди, знання і віра в Бога та майбутнє своєї землі покладено на вівтар любові до людей, до рідного краю.

 

 

Подорожуємо рідним краєм

 

Зелик С. М., Горинович В. М., Сизонов Ю. Б. Забір'я – джерело незвіданих глибин: Історико-краєзнавче видання / Передм. С. М. Зелик. – К.: Р.К. Майстер-принт, Типогр. Huss, 2015. – 112с.

У книзі «Забір'я – джерело незвіданих глибин» розповідається про історію сучасного села від витоків заснування до сьогодення. Це знахідка для тих, хто цікавиться історичним краєзнавством малої батьківщини. Видання містить чимало відомостей з історії, народних традицій, культурної спадщини, природи та мистецтва описуваної місцини.  Основна мета створення цього історико-краєзнавчого видання – виховувати в молоді патріотичні почуття, гордість за свою рідну землю, прищеплення шанобливого ставлення до історії, традицій, збагачення духовності особистості через засвоєння надбань культури рідного краю.

 

 

Подорожуємо рідним краєм

 

Книга пам'яті с. Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області. 1939-1945. Пошуково-краєзнавчий меморіальний збірник родинної пам'яті // Сизон В. Б. – К.: ТОВ. «ОБНОВА КОМПАНІ», 2015. – 400 с.

У книзі зроблена спроба порушити мовчання часу та повернути сучасникам пам'ять про загиблих односельців у роки Другої світової війни. На підставі поіменного обліку загиблих у боях узагальнено людські втрати громади села Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області в роки Другої світової війни, оприлюднено понад 400 фото із сімейних архівів нащадків загиблих.

Книга пропонує читачам свідчення родинної пам'яті та розповідь про участь сучасників у сільському громадському проекті пам'яті.У книзі засвідчується історична реальність, на прикладі життя людей одного села, про неоднозначність подій тієї війни та драматичний слід її в житті кількох поколінь нащадків загиблих.

 

Бреяк О.В., Макаренко О. В. Історія села Крюківщина з найдавніших часів до початку ХХІ століття. / О. В. Бреяк, О. В. Макаренко. – К.: Український видавничий консорціум. Українська конференція журналістів, 2011. – 128 с.

Науково-популярне істотко-краєзнавче видання першої книги про чудову перлину Київської області Києво-Святошинського району село Крюківщину. Книга відображає історію села від давніх часів до сьогодення, вона сприяє патріотичному вихованню молоді і поважного відношення до своєї історії, традицій, майбутнього села. Це народжує не тільки шану й повагу, а й віру в те, що наша духовність відроджується – адже ми повертаємось до джерел народних, до творчості, яка прийшла до нам з глибини століть. Розповімо майбутнім поколінням про минуле та сучасність квітучої Крюківщини, адже нація, яка не знає свого минулого, не має майбутнього!

 

Ходосівка / упорядник В. В. Болгов. – К.: Українське наукове товариство геральдики та вексилології, 2012. – 112 с.

Історико-краєнавче видання досліджує історію села Ходосівка від давніх часів до сьогодення. Славна історія Ходосівки своїм корінням сягає глибокої давнини, про що свідчать археологічні розкопки, що вже понад десять років ведуться в околицях села. Свідченням героїчного козацького минулого є списки славозвісноїХодосівської сотні, що колись розташувалася на території населеного пункту.

Слід зазначити, що книга максимально насичена фактичним матеріалом та відповідними ілюстраціями, які несуть рівні з текстом інформаційне та смислове навантаження, адже поряд з історичними фотографіями висвітлені окремі аспекти сучасного життя села.

 

Ой, село моє, Бобриця / упорядник В. В. Болгов. – К.: Українське наукове товариство геральдики та вексилології, 2012. – 112 с.

В історико-краєзнавчому збірнику «Ой, село моє, Бобриця», розповідається про історію села Бобриця Києво-Святошинського району Київської області від початку його заснування. Книга має два потужних розділи: історія села Бобриця та його сучасність, перспективи на майбутнє. Історія досліджена місцевим краєзнавцем, директором музею етносу та історії М. А. Ковальчуком, який провів копітку дослідницьку роботу і була використана інформація з його особистого дозволу. Друга частина книги – сучасність села. У розділі сучасності села йдеться про місцеву владу, казкове містечко – дитячий майданчик, освіту, медицину, культуру, визначних жителів села. У книзі використано багато матеріалів із сімейних архівів, наданих мешканцями села.

 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^