Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Жінки в роки Другої світової війни

Жінки в роки Другої світової війни

Категорія: Друга світова війна

Жінка і війна… Про це не можна говорити без хвилювання. мати, любляча дружина, турботлива сестра чи кохана – вона нарівні з чоловіком рішуче і відважно стала на захист Батьківщини в грізні роки воєнного лихоліття.
Воїном жінка ставала не за вказівкою чи з примусу, а добровільно, за власним сумлінням. За офіційними цифрами, загальна чисельність жінок, які брали участь у бойових діях становила 800000, а понад 150 тис. жінок були нагороджені бойовими орденами і медалями.
Ніхто й ніколи не рахував кількість жінок, які були мобілізовані та доброволиць, які пішли на фронт. Невідомі цифри кількості поранених, контужених й тих, хто стали інвалідами.
Льотчиці, танкістки, розвідниці, партизанки, зв’язківки, водійки автомашин і тракторів, телефоністки, кулеметниці, комірниці, бібліотекарки, кухарки, лікарки та медсестри.
Жінки замінили чоловіків на фабриках, заводах, полях. Вони взяли на себе всі далеко не «жіночі» справи: воювали й вбивали, рили окопи, працювали на лісозаготівлях, у шахтах, гасили пожежі, вирощували врожаї.
А ще вони відправляли рідних на фронт, виходжували поранених, виступали з концертами на передовій і, навіть, в такі важкі часи народжували, вигодовували та навчали дітей. Своїми листами на фронт надихали чоловіків на подвиги й підтримували в них віру у перемогу.
У лавах Червоної армії несло службу 127 тис. жінок з України. Жінки боролися у партизанських загонах, антифашистському підпіллі. 27 жінкам, які народилися в Україні, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Жінки, жінки, жінки... На заводах, в госпіталях, на транспорті, в полі. Вже в перші дні війни вони замінили чоловіків, що пішли на фронт, і братів, узяли у свої руки виробництво військового спорядження, забезпечували фронт не лише військовою технікою, але і концентратами, хлібом, обмундируванням. Радянські жінки в тилі стали бойовим резервом діючої армії. Робочий день тривав по 10-12 годин, про вихідні і не згадували. Просте слово «потрібно» раптом набуло глибокого сенсу. З нього починалася тепер всяка розмова.
Так, у війни не жіноче обличчя. Але загроза, нависла над нашою країною і над всім світом в 1941 р., змусила радянських жінок інакше оцінити свої можливості, встати в лад нарівні з чоловіками, замінити в тилі чоловіків, що пішли на фронт, синів, братів. Перемога кувалася і в тилі. Їх було дуже багато-жінок, що беззавітно любили Батьківщину і готових віддати за неї життя. Вони стали прикладом безстрашності і героїзму. Не кожен чоловік здатний витримати труднощі війни, а жінки витримували.

Цьогорічні національні заходи пам’яті Другої світової будуть присвячені долі жінок у війні.
Про це на своєму сайті повідомляє Український інститут національної пам’яті.
Інформаційно-просвітницький проект «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової» розповідає про долі жінок у буремні воєнні часи – тих, хто боровся, чекав, опікувався родиною.
Жінки в роки Другої світової війни
Жінки в роки Другої світової війни


До вашої уваги огляд періодичних видань про наших землячок - учасниць Другої світової війни.

Дівчата не боялися смерті : [згадує Ніна Трохимець] // Наше місто. – 2007. - №6. – С. 6.
Долі людські : [вишнівчанка Зоя Іванівна Левченко] // Наше місто. – 2007. - №6. – С. 6.
Дорошенко І. Твої Люди, Вишневе: [ ветеран праці, учасниця війни, вишнівчанка Марія Євченко] / Іван Дорошенко // Наше місто. - 2013. - №40. - С.6.
Заваліна К. Ніна Трохимець - завзята та ініціативна : [ жителька м. Вишневе, ветеран війни] / Ксенія Заваліна // Наше місто. - 2013. - 14 червн. - С.6.
Зенітний жіночий полк : [ Ніна Трохимець] // Наше місто. - 2010. - 26 лютого (№7). - С.4.
Конельський А. "Життя . мов терниста нива, але я його люблю...": [Ніна Трохимець] / Анатолій Конельський // Наше місто. - 2010. - 27 серпня (№23). - С.4.
Костенко Л. На війні вона зустріла своє кохання : [Зоя Іванівна Левченко] / Лариса Костенко // Наше місто. – 2009. - №5. – С. 8.
Костенко Л. Напевне, навіть у пеклі такого не було: [з розповіді Валентини Анастасіївни Ковальської] / Лариса Костенко // Наше місто. – 2009. - №17. – С. 10.
Костенко Л. Вона : [Ніна Трохимець] пам’ятає червоне небо Будапешта / Лариса Костенко // Наше місто. – 2009. - №18. – С. 9.
Куцак Н. Ми пам′ятаємо героїв Курської дуги: [зенітниця, вишнівчанка Н. Трохимець побувала в місцях бойової слави у Бєлгородській обл] / Наталка Куцак // Новий день. - 2013. - 27 лип. - С.5.
Марія Іларіонівна Савченко : [учасниця Другої світової війни, м. Вишневе] // Наше місто. – 2013. - № 40. – С. 6.
Мельник Б. До Перемоги – через блокаду і табори смерті :[пройшла Олександра Іванівна Макса з м. Боярки] / Борис Мельник // Новий день. – 2010. – № 19. – С. 4.
Надія Михайлівна Смолянюк :[учасниця Другої світової війни, м. Вишневе] // Наше місто. – 2007. - № 6. – С. 6.
Пікуль Є. Фронтова медсестра Люба [Березенко] /Євген Пікуль // наше місто. – 2006. - № 19. – С. 2.
Соломка О. Перемога починалася з кухні : [Ніна Сержантова з Білогородки залишила свій автограф на рейхстагу] / Ольга Соломко // Час Київщини. – 2013. – 17 трав. – С. 11.
Станжур К. Крізь терени життя. Історія однієї жінки : [Лідії Пантелеймонівни Гавриш, дружини фронтовика Федора Гавриша] / К. Станжур // Наше місто. – 2013. - №8. – С. 7.
Трохимець Н. «Дунай, Дунай, іди узнай, де чий подарок…» : [автор статті про свої фронтові роки] / Ніна Трохимець // Наше місто. – 2012. - №12. – С. 7.
Щербакова Т. 90 років - подарунок від долі : [Єлизавета Фурман - жителька м. Вишневе] / Тетяна Щербакова // Наше місто. - 2013. - 24 трав. - С.7.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^