Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Наші славні земляки

Категорія: Серія "Наші славні земляки"

Пацан
Юрій Іванович

Заслужений художник України

Наші славні земляки

Кожен митець це, перш за все, самобутність.
(Ю.Пацан)

Творчість молодого художника Юрія Пацана, члена академії народної творчості інвалідів України широко відома в його рідному селищі Чабани Києво-Святошинського району. Саме там автор приймає активну участь в усіх святкових виставках, присвячених рідному краю. За останні роки його творчість стала широко відома серед прихильників його таланту.
Народився Юрій Іванович у с.Пархомівка Володарського району, Київської області. В 1981 році закінчив школу, де, між іншим і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Тетяною.
Закінчивши службу в армії, Юрій одружується, а в 1986 році бере участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.
Після закінчення Ірпінського індустріального технікуму, з 1988 року Юрій працював токарем на заводі в с.Чабани.
Жахлива автомобільна аварія і важка спинномозкова травма здавалось би поставили хрест на повноцінному житті. Але залізна воля не дозволила Юрію впасти духом. Підтримали його три люблячих серця – дружина Тетяна та доньки Інна та Іванна. Майбутній митець розумів, що хвороба хворобою, а родині потрібно допомагати. І він почав працювати. Спочатку розплавляв пластикові пляшки і робив композиції у вигляді квітів, листя, гілочок винограду. Виходили оригінальні прикраси.
А потім взяв у руки пензля і почав малювати. Першою серйозною тематикою у творчості Юрія Пацана стали ікони. Не маючи професійної освіти, він навчився перемальовувати образи. Дві найкращі свої роботи художник подарував Покровській церкві в рідному селі Пархомівка.
Основний напрям творчості Юрія – пейзажі. Рідна природа – ось справжнє захоплення митця. Поля, ліси, річки й долини оживають під вправною рукою художника. Все що творить Юрій Пацан – результат важкої праці. Він дуже довго вивчав книги і журнали, з яких можна взяти інформацію про процес створення твору мистецтва.
Художник всім завдячує своїй дружині Тетяні, вона робить все щоб підтримати його. Доньки допомагають татові, фотографуючи природу, котру потім він зображує на свої полотнах. Але найбільшою скарбничкою ідей митцеві служать його досвід та уява. Все що він бачив намагається перенести на полотно.
Зараз роботи Юрія Пацана знаходяться в приватних колекціях Росії, Німеччини, Канади, Китаю, США.
Кожною картиною, Юрій доводить свою невичерпну любов до життя, нестримну силу волі та духу, що здатна подолати хворобу. Творчість художника демонструє нам, що ніколи не можна опускати руки, що у всіх є можливість реалізувати себе.
Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ степені Президентом України В.А.Ющенком. Почесний громадянин Києво-Святошинського району. 7 листопада 2014 року отримав звання «Заслужений художник України».


Література про життя і творчість Юрія Пацана

Гончар І. Дзвінким відлунням світу і душ від Дніпра до Дністра/Інна Гончар//Новий день.-2016.-26 берез.-С.4
Животова К. Творчість, окрилена силою духу/Ксенія Животова//Київщина.-2013.-№4.-С.42
Закревський М. Трагедія, що зробила його Майстром/Микола Закревський// Час Київщини.-2014.-17 січня (№2).-С.18-19
Куцак Н. «Бойківщина» відкрила Україну в серці Юрія Пацана/Наталка Куцак// Новий день.-2015.-1 серп. (30).-С.4
Незламний дух художника Пацана//Час Київщини.-2014.-13-19 вер. (№36).-С.6
Третяк А. Про мальовничу Україну, її хлібодар ний народ та серце художника/Аліна Третяк//Новий день.-2014.-1 листоп. (№45).-С.4
Третяк А. Юрій Пацан – людина з необмеженим талантом/Аліна Третяк//Новий день.-2014.-15 листоп. (№47).-С.11скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)
Август 2019 (7)
Июль 2019 (2)

^