Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » СОБОРНІСТЬ: ЯК У БІЛОГОРОДЦІ ПІД КИЄВОМ СВЯТКУВАЛИ ПЕРЕМОГУ ДЕМОКРАТІЇ

СОБОРНІСТЬ: ЯК У БІЛОГОРОДЦІ ПІД КИЄВОМ СВЯТКУВАЛИ ПЕРЕМОГУ ДЕМОКРАТІЇ

Категорія: Українська революція 1917-1921 роки

У грудні 1918 року лідери двох новоутворених держав у місті Фастові підписали договір про злуку обох українських держав в одну державну одиницю. Цей договір був урочисто проголошений в Києві на Софійській площі 22 січня 1919 року як злука УНР і ЗУНР.
У Державному архіві Київської області в архівному фонді "Канцелярія Київського повітового комісара, період Директорії" зберігається документ під назвою "Протокол загальних зборів селян села Білогородка і прилеглих до нього навколишніх сіл, відбувшихся в Білогородській ремесній низшій початковій школі 31 грудня 1918 року о 12-й годині дня"
Головував на зборах селянин села Білогородки Панас Свинченко. На зборах першим питанням було розглянуто повідомлення представника Центрального інформаційного бюро при Директорії УНР пана Онищенка про сучасні події, про майбутню розбудову держави і Національний трудовий конгрес. Представнику інформаційного бюро при Директорії УНР збори винесли щиру подяку за докладну інформацію.
По другому питанню "вшанування урочистого свята з відправленням Господу-Богу молебна в шану відновлення УНР та перемоги демократії" збори ухвалили: "Влаштувати свято на 3-й день Різдва якнайпишніше, аби в той день була змога більшості населення послухати інформації про сучасні події і Національний трудовий конгрес". Для підготовки свята було обрано комісію в складі 7-ми осіб, які представляли Білогородську сільську, Білогородську волосну народні управи та Ігнатовську міщанську управу.
Представник Центрального інформаційного бюро при Директорії УНР п. Онищенко 4 січня 1919 року надав керівництву бюро доповідь про підсумки свого відрядження до Білогородської волості, в якій підкреслив "Село уявляє собою грунт - цілинний, на которому можна сіяти всякі варіації як сприяючі, так і не сприяючі будові Молодої Держави...А посьому було б гаразд, аби негайно був організований інститут інструкт орів-організаторів... Цього вимагає життя і то негайно".
Так У Білогородці під Києвом святкували перемогу демократії.
За матеріалами газети "Час Київщини". 20 січня 2017 року.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Декабрь 2019 (3)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)
Август 2019 (7)
Июль 2019 (2)

^