Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих

Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих

Категорія: Новинки книжкового світу

Ода Боярці

Наше місто зовсім невеличке,
Ти за день обійдеш його сам.
Та наскільки світле і величне,
Що під стать всім західним містам.
Тут живуть художники, поети
Різних напрямків таланти і митці,
Школа «Леді», хлопчики-кадети,
Одним словом люди-молодці.
Л. Осіпенко.


Аліна Третяк народилася в Білій Церкві Київської області. Закінчила факультет журналістики Національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Друкувалася в багатьох виданнях України, Росії. Працювала в столичних ЗМІ, зокрема в жіночих: редактором відділу соціальних проблем газет «Петрівна», «Новий день», «Родзиночка», парламентським кореспондентом видання «Я, ти, ми», заступником головного редактора газети «Закон і обов’язок», майор внутрішньої служби. Член Національної спілки журналістів. Пише пісні, вірші, казки, оповідання, виступає на радіо в передачах «Вечірня колисанка».
Аліна Третяк – лауреат творчих конкурсів. Як автор брала участь у підготовці чотирьох книг про долі сучасних жінок України «Жіноче серце сповнене любов’ю», що вийшли в столичних видавництвах «Просвіта», «Адеф-Україна» протягом 2001 – 2007 років.
ПРОБАЧ!
Найдіть в собі сили скажіть: "Вибачаюсь!"
Знайдіть в собі мужність сказати "Прощаю!"
Отак очі в очі, рука до руки -
Прощайте за все! Бо минают роки.
Такого нема, що не можна пробачить,
І прагніть недолііківінших не бачить.
Себе не карайте, забудьте погане,
У серці загойте відкритую рану.
Як легко скотився камінь з душі,
Образи старі й гіркоту полиши.
Ти вільний уже від спокусливих пут,
Бо ми проживаємо зараз і тут.
Собі пробачаєш, коли вибачаєш
За те, що образи в душі вже немає,
За те, що не мучать чужі помилки,
І що за спиною лиш власні гріхи.
Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих

Третяк А. Знаковий птах / Аліна Третяк. – Біла Церква: Вид. О. В. Пшонківський. – 2008. – 160 с.: іл.
Оригінальні історії. Неймовірні пригоди, яскраві характери і ситуації, тон і ритм розповідей, своєрідна стилістика живої мови – все це надає особливу чарівність казкам Аліни Третяк. Книга «Знаковий птах» ввібрала в себе народні перекази, легенди, авторські казки про героїчну минувшину козацької доби. Вони спонукають гаряче любити свою Вітчизну, утверджує справжні чесноти і цінності, якими наділив людину Творець і залишили нам у спадок наші великі пращури – козаки.
.


Приймаченко Віталій народився 1 серпня 1937 року у м. Боярка. Закінчив Київський політехнічний інститут. Майже тридцять років працював у Києві. Завершив трудову діяльність у Боярці. «Починаючи з середніх класів школи я багато читав, здебільшого - прозу, але подобалися і вірші. На жаль, поезією займався епізодично, не брав участі у жодних літературних студіях, хоч все життя хотілося писати. Можливо перешкодою була невпевненість у собі і невміння вибрати правильний шлях. Більшість творів написано у пенсійному віці, коли поменшала залежність від життєвих обставин».
Уклав збірку творів "Вони захищали Батьківщину" про боярчан, учасників бойових дій у Другій світовій війні. Окремою книгою видав повість "Вітрила долі". Видано збірки віршів "Гойдалка часу", "Яблуневі пісні". У 2012 році створив громадську організацію "Боярське мистецьке братство", куди ввійшли найкращі боярські поети, художники та музиканти.
Почесний громадянин міста Боярка, лауреат премії ім. Володимира Самійленка.
Поетичний світ Віталія Приймаченка вводить читача в химерний пошук реальності. Ліричний герой автора крок за кроком долає щаблі пізнання, зустрічаючи на своєму шляху болючі розчарування, раптові спалахи осяяння та знову морок невідомості.
Віталій Приймаченко знаходить незвичайні поетичні образи та барви для передачі власного світосприйняття. Автор, як і кожен на цій землі, пережив чимало випробувань. За свої переконання та помилки платив сповна. Тому і має право навчати ближніх законам Любові.
Любіть не за добре, любіть не за зле,
Любіть не за чари цнотливі,
Любіть усіх щиро і тільки за те,
Що божі ми всі на цій ниві.
Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих


Приймаченко В. Яблуневі пісні / Віталій Приймаченко. – К., 2017. – 208 с.


Калениченко Іван Федорович – поет, прозаїк, перекладач. Народився 14 травня 1941 року у Полтавській області.
Жив і працював у м. Боярка. Деякий час працював художнім керівником Тарасівського будинку культури. Іван Федорович постійно писав – лірику, гумор, вірші і прозу. Його вірші друкувалися як у місцевій, так і в республіканських газетах та журналах. І лише через 30 років світ побачила його перша збірка «Ніжний кремінь» (1989). Другу свою книгу «Долоні подорожника» (1990) поет видав як і першу – власним коштом. У 1992 році поет видав наступну свою збірку «Хай йому грець» - гумористичні мініатюри з натури, гумористична проза. У 1994 році побачила світ збірка оповідань та віршів «Тюльпан-дерево». А в наступному році – книга вибраного гумору «Гоп, мої гречаники». Головним героєм цієї збірки є Козак Іван Боярський, який оповідає читачам про козацькі забави та негативні явища.
У 1998 році вийшла остання книга письменника «Грішні люди», яка пролежала у шухляді тринадцять років і таки дочекалася виходу. За словами автора, цю книгу заставило написати саме життя. У ній, як у свічаді відбилися веселі і тяжкі роки студентської молоді на тлі «колгоспного раю».
В казковому лісі казкове містечко -
Це Боярка люба мені
І птахом лечу я до свого гніздечка -
Вертаюсь додому всі дні.
Вже спів електричок у вечір згасає,
Торкнулась зима моїх скронь,
А Боярка знову мене зустрічає
Теплом своїх ніжних долонь
Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих

Владислав Дорошенко - поет , бард, психолог, філософ, літературний критик і журналіст в одній особі. Народився у 1948 році в місті Стаханів Луганської області. З 1956 року проживає у м. Боярка. Автор багатьох морально-психологічних нарисів, повістей, оповідань та пісень. Відомий широкій аудиторії по літературно-музичним і духовно-психологічним програмам, по рубриці “Телефон довіри”, по публікаціям у журналі “Трибуна”, по книгам,“ФОРМУЛА ЗДОРОВ”Я”, поетичній збірці “ПРИКОСНОВЕНИЕ”, “ТРИДЦАТЬ ТЫСЯЧ ВРЕМЕН», (поетичний конспект з історії філософії), “ЗЕМНАЯ ЯРЬ”(поетическое изложение славянских вед), та інших. (За матеріалами Боярського краєзнавчого музею)
Осення весть
Тоскливые звуки. Взрыхленное небо
Тенистостью гладит владенье надежд.
О чем-то грустит уходящее лето.
В дыхании вялом - осенняя весть.
О чем-то задумались блеклые долы,
Уныло куда-то бредут облака.
И чувства, взывая к нестынущей боли,
Осели, прибились, как в поле стога.
И ближе все сердцу в предтече потери
Порой незамеченных ласковых дней.
И, кажется, будто к теплу улетели
Желанья под жалобный стон журавлей.
Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих

Книги Владислава Дорошенко
Яр земна. Поетичний виклад слов’янських вед: Збірка віршів. – К.: ЗАТ «Віпол», 2005. – 144 с.
Поетичний виклад фрагментів «Книги Велеса», «Зоряної Книги Коляди», «Голубиної Книги», багатьох слов’янських казок, пісень та билин дозволив автору створити певний образний простір, відокремлений від суміші культур та релігій, від духовних новацій останнього. Книга видана російською мовою.
Подорож у тисячу лі. Поетичні ескізи на теми стародавньокитайської філософії: збірка віршів. - К.: ЗАТ «Віпол», 2005. – 208 с.
В книзі, спрямованій на пам’ятники стародавньокитайської філософії, історії та культури, на авторські імпровізаційні віджимки багатьох східних вчень, «подорож у тисячу лі починається з першого кроку» від міфології до філософії, від філософії до поезії, від поезії до музики духу, охоплюючи щодо Стародавнього Китаю, головні етапи становлення людського самоусвідомлення в світі загадкової реальності.
Поговоримо про це завтра: поетичні екзерсиси К.: ПАТ «Віпол», 2013. – 304 с.
Книга про «п’яту сторону світу», коли дивишся собі під ноги, втомившись даремно вертіти головою по сторонах, про «попутників» на шляху в нікуди, про стрімкий «зворотній відлік» часу життя, що минає, про «мед поезії», божественний напій мудрості, що пролився нектаром просвітлення в морок дикунства та невігластва богоподібних племен, про «вічне повернення» духотворців Світового Духу на нескінченному шляху від себе до себе – а «завтра», тому що сьогодні ніхто не хоче говорити. Не бажає це слухати, щоб почути.
Тридцять тисяч часів: Поетичний конспект по історії філософії. – К.: 2004. – 240 с.
Вірші даної книги побудовані на конкретному філософсько-історичному матеріалі – по суті дотепний діалог з філософами різних шкіл – допоможуть тяжіючому до любомудрості читачу оглянутися в олюдненому просторі під куполом «тридцяти тисяч часів».
Час поза часом. Малюнок на склі: Збірка віршів. – К.: 2011. – 280 с.
В черговій книзі поезій автор начебто імпровізаційно складає сторінку до сторінки часопис свого життя з донбаським дитинством, студентськими московськими шляхами юності та лісними стежками боярської осені з присмаком ностальгії по розвіяних на протягах пошестей повітряних замків часу.


Любов Осіпенко народилася у простій українській сім’ї 1 листопада 1956 року. Закінчила Боярську середню школу, а згодом отримала фахову освіту, розпочала трудову діяльність в сфері торгівельного обслуговування. Спробувавши себе в поезії ще в шкільні роки, продовжує творити і сьогодні. Її твори з’явилися в збірках «Жіночі таємниці» (2004 р.), «Калинова гілка» (2007 р), «Для чого люди на землі» (2012 р), «Сміх та й годі» (2014).
Мавка
Я живу, наче мавка у лісі,
Де зозуля в садочку кує.
Зранку білка сидить на горісі,
І за соснами сонце встає.
Під вікном соловейко співає,
І кульбаба росте, і спориш.
Я оцю всю красу не зміняю
Ні на який Нью-Йорк і Париж.
Чорнобривці ростуть біля хати,
І веселка в росі виграє.
Тут зі мною живе моя мати.
Тут пройшло все дитинство моє.
Тут була молода і вродлива,
Тут підібралася вже й сивина.
Тільки тут можу біти щаслива,
Тільки тут можуть дихать сповна.

Подарунок поетів м. Боярки - Києво-Святошинській центральній бібліотеці для дорослих


В книгах поетеси розкривається світ поетичного хвилювання, емоційності та романтизму, а також філософських побажань через життєві образи, теми кохання, вірності, патріотизму та життєвих та думок.
Остання збірка « Сміх та й годі» - є новим амплуа поетеси, яка розкриває її особистість. До цієї збірки увійшли, поряд з новими творами, гуморески з попередніх книжок, які полюбилися її шанувальникам.

Тож приходьте до нас, читайте, насолоджуйтесь та смійтеся на здоров’я.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (4)
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (6)
Август 2019 (7)
Июль 2019 (2)

^