Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Символи та традиції святкування Нового року в Японії

Символи та традиції святкування Нового року в Японії

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

Підготовка до свята. Одне з найкрасивіших і найяскравіших подій Азії - Новий рік в Японії. Звичаї і традиції несуть у собі символічний сенс кожною деталлю. Японці починають готуватися задовго до самого свята. Найяскравішою подією напередодні Нового року є численні ярмарки, на яких можна придбати все: від необхідної святкової атрибутики до відомих східних сувенірів. Приміром, знамениті в усьому світі стріли з білим пір'ям, які називаються Хама. Згідно найдавнішим переказами, вони надійно оберігають дім від злих духів і бід. Ще один популярний талісман - кумаде або «ведмежа лапа», він схожий на граблі з бамбука і, на думку японців, приносить власнику щастя. Такарабуне - кораблик з рисом або ще якимись «скарбами». На ньому сидять сім богів удачі, і це теж є важливим талісманом. Безока лялька бажань Дарума - найпопулярніший подарунок у новорічне свято. Її володар повинен загадати найзаповітніше бажання і намалювати один зіницю, якщо бажання виповнюється, то малюють і інше око, якщо ж ні - ляльку спалюють через рік у новорічному традиційному вогнищі. При здійсненні будь-якої покупки на ярмарку щедрі японці вручають кожному фігурку тварини, яка є символом прийдешнього року.
Прикраси будинків. Новий рік в Японії відрізняється своїми традиціями і звичаями. Замість звичної ялинки з різнокольоровими кульками, житла цього народу прикрашають так звані кадомацу, що в перекладі означає «сосна біля входу». Виготовляється воно, як правило, з сосни і бамбука, які сплетені рисової солом'яною мотузкою. Кадомацу - це традиційне привітання Божеству свята Нового року. Прикрашають ці вироби відповідно до особистих переваг, зазвичай гілками папороті, мандаринами, пучками водоростей або сушеними креветками. Зрозуміло, що кожна деталь прикраси несе в собі символічний сенс. Будинки японці прикрашають букетами з бамбукових або вербових гілок, на них підвішують моті (вироби з тіста) у вигляді квітів, риби або фруктів. Це прикраса називається мотібана, його розфарбовують у жовті, зелені, рожеві кольори. Такі вироби є невід'ємною частиною традиційного японського Нового року, адже, побачивши це прикраса, божество свята Тосігамі приступає до своїх обов'язків - турботі про господарів.
Символи та традиції святкування Нового року в Японії

Бій дзвонів. Новий рік в Японії приходить під 108 ударів дзвонів, які доносяться опівночі з буддійських храмів. Згідно релігії, в людині укладено шість пороків, він може бути жадібним, жадібним, злим, дурним, легковажним і нерішучим. Кожен з них має вісімнадцять відтінків. Удар дзвону звільняє японця від однієї з цих напастей. Головне в цьому обряді те, що взяти участь у такому важливому діянні може кожен. У дзвін б'ють не буддійські священики, а ті щасливчики, які зайняли чергу з самого ранку, щоб встигнути. Кожен удар здійснюють групи з 8-12 чоловік, таким чином, тисячі людей встигає докласти руку до головного святкового дійства. Після останнього удару мешканці та гості Японії лягають спати, щоб прокинутися з першими променями сонця і зустріти перший світанок у новому році. Прийнято вважати, що саме в цей час на кораблі припливають семеро богів щастя.
Символи та традиції святкування Нового року в Японії

Зустріч першого світанку в році. Цей незмінний ритуал ось уже кілька століть поспіль дотримуються японці. Люди старшого покоління після ударів дзвонів відправляються спати до світанку, а молодь і туристи продовжують святкування в різних розважальних закладах. У цих місцях атмосфера Нового року зберігається завдяки безлічі іноземців. Звична гармидер веселощів і вбрана ялинка вам забезпечені. Святкування Нового року в Японії можна перетворити для себе і своєї компанії в цілком звичний європейський відпочинок.
Сімейна вечеря. Як відзначають Новий рік у Японії великі сім'ї? Чимале значення має в традиціях і вечерю, який проходить ввечері напередодні. Оскільки в цей час кожен член сім'ї зайнятий думками про майбутнє, то застілля проходить тихо і чинно. Ні галасливих розмов, ні гучних пісень, ні довгих тостів на такому вечері ви не зустрінете. Святкування Нового року в Японії для корінних жителів проходить тихо і не урочисто. Найчастіше вони використовують зимові канікули для того, щоб відновити сили та набратися нових перед трудовими буднями.
Ранок Нового року. Перший день нового життя починається для всіх однаково. Вранці 1 січня всі японці зайняті читанням новорічних привітань, які називаються ненгадзе. Вони скрупульозно вивчають список відправлених та отриманих листівок. У разі найменшого невідповідності негайно висилається нова листівка з привітаннями і вибаченнями за затримку. Пошта Японії - це одна з небагатьох служб, яка працює у святкові новорічні дні. Адже листівки закуповуються і відправляються сотнями. Число листів досягає 4 мільярдів штук в свята. Для позбавлення народу від писанини в продажу є готові шаблони, в які досить вписати ім'я родича, колеги, знайомого або начальника. У другій половині дня прийнято ходити в гості. Зазвичай такі візити наносяться без попередження. Як відзначають Новий рік у Японії молоді люди? В галасливих компаніях, в ресторанах і барах вони запускають яскраві феєрверки та обмінюються маленькими подарунками.
Символи та традиції святкування Нового року в Японії

Новорічні подарунки. Новий рік в Японії, традиції якого зароджувалися ще в Середньовіччі, має на увазі і обмін нехитрими подарунками «осейбо». Зазвичай це баночки з консервованими продуктами, набори косметики та речі першої необхідності. Цей звичай, на думку істориків, має пряме відношення до самураїв і їх підношень, які повинні були строго відповідати їх ієрархічним положенням. У японських дітей теж свої традиції. У новорічну ніч вони кладуть під подушку точний малюнок своєї мрії, впевнені в тому, що вона здійсниться. Не прийнято в це свято дарувати один одному квіти. Вважається, що цим правом можуть користуватися тільки носії імператорського прізвища, які від простих японців квіти не приймають. Обов'язковою передноворічним марафоном є момент збирання та утилізації торішніх сувенірів. Японці переконані, що Новий рік слід зустрічати по-новому, позбувшись від непотребу і старих речей.
Новий рік в Японії: традиції святкування Вважається, що найбільш правильним буде зустріти це свято, щільно повечерявши в колі сім'ї, послухавши звук дзвонів, поспавши, після чого зустріти перший світанок у році. Основне блюдо, яке подається до столу - гречані макарони. Як і все, що пов'язано з Новим роком, це має символічний сенс - так японці бажають собі такий же довгого життя, як ця локшина. У наступні дні люди харчуються їжею зі спеціальних коробок. Вони зібрані виключно для свят і розпродаються з великим ажіотажем. Як і будь-який інший народ, японці сподіваються на спокійну, благополучне життя, тому в усі традиції, пов'язані з Новим роком та новим життям, вони вкладають символічний зміст. Все: від подарунків, до їжі, що вживається за святковим столом - підібрано ретельно і наділене очікуваннями і надіями на щасливе майбутнє. Те, як відзначають Новий рік у Японії - традиції, звичаї, розповіді - надзвичайно цікаво і неповторно. Опинившись на вулицях Токіо в цю пору року, ви назавжди запам'ятаєте пишність і достаток культурних та історичних цінностей цього народу.
Джерело: http://stylezhinki.ru/suspilstvo/9414-novij-rik-v-japonii-zvichai-i-tradicii-jak.html
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Январь 2021 (4)
Декабрь 2020 (3)
Ноябрь 2020 (4)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)

^