Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » ВІДКРИВАЄМО СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

ВІДКРИВАЄМО СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Категорія: Новинки книжкового світу / Українська революція 1917-1921 роки

ВІДКРИВАЄМО СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Пінак Є., Чмир М. Військо української революції 1917-1921 років/Євген Пінак, Микола Чмир ; під заг. ред. К. Галушка. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 432 с.: іл.

Український військовий рух є одним з найважливіших аспектів національного відродження та розбудови державності. І хоча молодій українській армії так і не вдалось реалізувати своє призначення, цей період став одним з найяскравіших у минувшині нашого війська: битва під Крутами, Чортівська офензива, наступ на Київ у 1919 році, Зимовий похід 1919-1920 рр. – назавжди залишаться в українській новій історії, як приклади патріотизму і відваги українських вояків.
В книзі представлена історія Перших визвольних змагань, збірка найважливіших історичних документів і фактів, які стосуються українських армій 1917—1921 років, хроніка бойових дій, перелік організацій та українських збройних формувань. Книга максимально точно відтворює атмосферу, що діяла в українській армії у 1917—1921 роках:
• політичне тло
• хроніка бойових дій
• українські збройні формування
• військова уніформа
• основні офіційні документи
• історичні факти і дати
• архівні фото та схеми бойових дій

ВІДКРИВАЄМО СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Війна з державою чи за державу? Селянський повстанський рух в Україні 1917-1921 років / Під заг. ред. В. Лободаєва; Авт. кол.: Д. Архірейський, П. Ісаков, М. Ковальчук, Д. Красносілецький, В. Лободаєв, Б. Малиновський, Ю. Митрофаненко, Д. Михайличенко, В. Резніков. ‒ Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. ‒ 400 с.

Повстансько-партизанська боротьба за часів Української революції 1917—1921 рр. нині надзвичайно цікавить читачів та науковців. Суперечливість, поліморфність і багатогранність повстансько-партизанської діяльності, яку навряд чи можливо оцінити однозначно, своєрідність тактики боротьби, поєднання патріотичного і злочинного, трагічного і героїчного в діяльності різноманітних повстансько-партизанських командирів, отаманів, «батьків» забезпечує цій темі стабільність наукового та читацького інтересу. Тим більше, що проблематика селянсько-повстанського руху пов’язана з ключовими проблемами історії Української революції: селянський характер української нації, специфіка селянської правосвідомості та наявність/відсутність національно-державної мотивації у діяльності найбільш чисельної верстви українства, спроможність українських очільників мобілізувати обмежене локальними інтересами селянське середовище.
У книзі об’єднані результати сучасних досліджень повстанського руху, які привідкриють завісу на дискусійні сторінки історії нашої держави.

У виданні розглядаються такі питання:

• антигетьманський селянський повстанський рух
• антикомуністичний повстанський рух 1919 року
• національно-визвольна боротьба повстанців Холодного Яру (1919 – початок 1920 років)
• махновщина – масовий селянський повстанський рух (1918 – 1921 років)
• уенерівський повстанський рух та багато іншого.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^