Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

НАТО і європейська стабільність

Категорія: Україїна- Європа - НАТО: упевнені кроки співробітн

ХТО Є ЧЛЕНАМИ НАТО
На сьогодні, після 5 хвиль розширення, членами НАТО є 26 країн: Бельгія, Велика Британія, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Угорщина, Франція, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Болгарія, Словаччина і Словенія.

ЯКІ ЦІЛІ НАТО
Нині, у XXI, столітті перед Альянсом постає цілий комплекс стратегічних цілей та завдань, які докорінно відрізняються від колишніх, зокрема подолання наслідків поділу Європи за часів "холодної війни", зміцнення демократії в країнах Центральної та Східної Європи.
Мова йде про боротьбу зі зброєю масового знищення, тероризм та країни із нелегітимними режимами, в яких може виникнути спокуса застосувати таку зброю або передати її терористам.
Щоб зберегти свій авторитет і довіру громадськості країн всього світу, не тільки Заходу, Альянс повинен протистояти цим загрозам і відповідати на нові виклики.

ЯКІ ЦІННОСТІ ЗАХИЩАЄ АЛЬЯНС
На сьогодні НАТО продовжує залишатися практично єдиною дієвою та високоорганізованою інституцією колективної безпеки, діяльність якої грунтується на високих стандартах у сфері захисту прав людини, демократизації суспільства, рівня розвитку економіки й соціальних надбань та військових стандартів.

ПРАВОВА ОСНОВА ІСНУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ НАТО
Північноатлантичний договір - головний документ Організації, який відповідає вимогам Статуту Організації Об'єднаних Націй та є легітимним міжнародним договором.
Країни-члени взяли на себе зобов'язання підтримувати та розвивати свою обороноздатність, індивідуально та спільно забезпечувати основу для колективного воєнного планування.
Договір про створення НАТО забезпечує рамки для консультацій між країнами членами, коли одна з них відчуває, що її безпека знаходиться під загрозою.
Договір проголошує, що кожна європейська держава, котра здатна втілювати у життя принципи цього Договору та сприяти безпеці у Північноатлантичному регіоні може бути запрошена до членства в Альянсі.
ОТЖЕ:
1. НАТО - це організація колективної оборони і безпеки.
2. Вищим керівним органом НАТО є Північноатлантична рада.
3. Рішення НАТО приймаються Урядами країн-членів на основі консенсусу.
4. Країна-член НАТО не зобов'язана брати участь у операціях Альянсу, якщо так вирішить її власний уряд.
5. Україна співпрацює з НАТО в рамках. "Хартії" про особливе партнерство між Україною та НАТО.
6. Вашингтонський договір був підписаний 1949 р.
7. Збройні Сили 11 держав-членів НАТО досі мають на озброєнні техніку і озброєння радянського/російського виробництва.
8. Офіційними мовами НАТО є англійська та французька.
9. НАТО на сьогодні проводить 5 операцій з підтримання міжнародного миру та безпеки. Україна бере участь у кожній х них.
10. Освітні та наукові установи України, де реалізуються проекти за фінансового сприяння НАТО, розташовані:у Києві, Харкові, Одесі, Донецьку, Запоріжжі, Сумах, Севастополі.
11. НАТО надала допомогу Україні в 1995 р. під час масштабної аварії на очисних спорудах м. Харкова, у проведенні пошуково-рятувальних робіт на місці катастрофи українського літака Як-42 в Греції 1997 р., при подоланні наслідків повеней у Закарпатті у 1998 і 2001 рр .
12. Курси за підтримки НАТО щодо перенавчання та соціальної адаптації військовослужбовців, які звільняються в запас або відставку з лав Збройних Сил України, відбуваються у Хмельницькому, Одесі, Сімферополі.
13. Близько двохсот фінансових грантів отримали вчені України на проведення наукових досліджень у рамках програми НАТО "Наука заради мирускачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Июль 2020 (11)
Июнь 2020 (4)
Апрель 2020 (1)
Март 2020 (2)
Февраль 2020 (4)
Январь 2020 (1)

^