Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГА (Буклет-пам’ятка)

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГА (Буклет-пам’ятка)

Категорія: Методичні поради

Як не стати жертвою булінгу
I. Спостерігай за колективом. Визнач лідера, свиту і жертву. Є два шляхи - або безпосередньо налагоджувати контакт з лідером, або знайти підтримку серед тихих мовчунів і дізнатися, що і як відбувається. Це у випадку, якщо колектив для тебе новий. У будь-якому випадку, щоб налагодити відносини з агресором, спілкуватися потрібно з ним наодинці. Публічно він не піде на контакт, буде грати на цю саму публіку. А ось в ситуації один на один є шанс нормально поговорити і прояснити позицію.

II. Якщо це свої люди, то треба змінювати поведінку і свою реакцію на їх випади: аналізуй, що їх більше підбадьорює і роби навпаки.

III. Не розумієш як краще вчинити, запитай у старших. Краще, у старших учнів, у них є свіжий погляд і сучасний досвід. Батькам (іншим дорослим) теж скажи: будь-який досвід важливий, він дозволить знайти свій шлях.

IV. Не сподівайся, що все закінчиться саме собою. Що переслідувачам рано чи пізно набридне. Як говорив психолог Михайло Литвак: «Надія помирає останньою, але її треба вбивати першою» для того, щоб почати діяти. Шукай способи, як змінити ситуацію, читай, аналізуй, знаходь помічників.

V. Змінюй те, що можна змінити. Якщо є очевидна неохайність - виправ. Якщо щось непоправно, якщо це необхідність (окуляри) або твоя фізіологічна особливість, просто тримай спину рівно, а погляд прямо. Як каже психолог: «Чим складніша ситуація, тим рівніше спина!». Це аналогія з тваринним світом. Підібганий хвіст - визнання поразки. Гучний рик - готовність до бою. Знаки тіла - дуже важливі, тренуй їх.

VI. Якщо при «сутичці» не можеш сказати ні слова, у тебе тремтить голос, просто мовчи, але дивись в очі. Погляд повинен бути таким, щоб в ньому читалася твоя позиція і все, що ти хочеш сказати, але не можеш. Розумію, що сказати простіше, ніж зробити, але ти тренуйся перед дзеркалом, коли ніхто не бачить. Звичайно, після тренування погляду, треба буде вчитися відповідати . Шукай формулювання, звернися за допомогою.

VII. Знайди альтернативне коло спілкування поза школою. У тебе точно є талант і захоплення, йди до себе подібних. Навіть під час пошуку себе, перепробувавши кілька видів занять, ти зустрінеш багато нових підлітків, а можливо, і друзів, зможеш отримати підтримку і зміцнити віру в себе.
Поради батькам:
Найголовніше - вивести питання в публічне поле. Про це повинна заговорити вся школа, всі вчителі та учні. Але колектив не повинен гудіти про те, що батьки примчали в істериці, так як їм поскаржилася їхня дитина. Це все погіршить. Важливо, щоб всі зрозуміли, яка катастрофа для школи, вчителів, класу, булера те, що сталося.
Ви повинні підготуватися до походу в школу, як прокурор готується до звинувачення! Вам потрібно принести не скарги, а факти і оцінку (неприпустимість подібного в цивілізованій школі) ситуації. Нехай від моменту визнання дитини до вашого походу в школу пройде кілька днів або тиждень, але ви повинні бути підготовлені.
Якщо ви викладаєте проблему чітко і вимагаєте негайної реакції, то проблема буде зупинена. Булер зачаїться, хоч це і не вирішить ситуацію кардинально, але з цього моменту вашу дитину перестануть тероризувати. Швидше за все, він не зможе спокійно ходити в школу, тому що йому можуть побічно завдавати шкоди.
Вам вирішувати, ходити йому в цей час на заняття чи ні. Хтось вважає, що в цей момент дитина повинна з'являтися в колективі, даючи таким чином зрозуміти, що позиція сім'ї досить чітка і сильна, інші вважають, що не треба. Але тут важливо орієнтуватися на дитину.
Дивитися, як їй легше, щоб не було насильства, але вже з боку батьків. Однозначно постане питання, як вчитися далі: чи переводити когось в інший клас або школу. Хто повинен піти: булер чи ваша дитина. Тут потрібно зважено оцінювати: покаравши булера і залишивши їх в одному колективі, ми можемо просто розвинути фантазію агресора на варіанти знущань. Ніхто не відміняв психологічне насильство, яке складно довести. Воно не залишає за собою видимих пошкоджень – саден, синців і переломів, але при цьому не менш небезпечно. Треба враховувати обставини, що входять з позиції школи, батьків булера і бажань вашої дитини.
ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГА (Буклет-пам’ятка)

Рекомендована література:
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню). Закон України від 18 грудня 2018 року //Урядовий кур’єр. – 2019. – 22 січ. – С. 21.
Берзіня О.О. Профілактика виникнення та подолання булінгу у дитячому середовищі /О.О. Берзіня //Основи здоров'я. – 2018. - №7. – С. 2-8.
Булінг: звичайне явище, що руйнує психіку /Доктор Дженіфер Фразер та ін., пер. та літ. обробка Н.В. Третякової //Основи здоров'я. – 2016. - №1-2. – С. 37-42.
Єфремова Г.Л. Профілактика насильства в сім"ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі: (превентивне виховання) /Г.Л. Єфремова //Виховна робота в школі. - 2018. - №7. - С. 2-18.
Єфремова Г.Л. Профілактика насильства в сім"ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі: (превентивне виховання) /Г.Л. Єфремова //Виховна робота в школі. - 2018. - №8. - С. 2-22.
Єфремова Г.Л. Профілактика насильства в сім"ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі: (превентивне виховання) /Г.Л. Єфремова //Виховна робота в школі. - 2018. - №9. - С. 2-22.
Середюк Д. Булінг, або гра за владу /Дарія Середюк //Країна знань. – 2018. - №1-2. – С. 47-50.
Хломов К. Психология подросткового возраста: проблема буллинга /Кирилл Хломов //Неведомый мир. – 2018. - №10. – С. 32-35.
Шевченко О.О. Що таке боулінг? Профілактика виникнення і подолання проявів боулінгу в дитячому середовищі (тренінгові заняття для класних керівників) /О.О.Шевченко /Виховна робота в школі. – 2016. - №6. – С. 48-55.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^