Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Категорія: Друга світова війна

Сьогодні увазі читачів представлена величезна кількість книг, тематика яких присвячена Другій світовій війні. На їх сторінках описуються не лише історичні факти, а й розповідається про подвиги наших дідів та прадідів, про кохання, дружбу, надію, горе, смерть, радість, самопожертву та самовіддане бажання допомогти іншим. Іншими словами, всі вони показують вам, якою була ця війна та яку ціну за неї довелося заплатити. І нижче представлені дійсно кращі історичні книги про Другу світову війну, які буде цікаво прочитати кожному.

Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Алексієвич, С. О. У війни не жіноче обличчя [Текст] / С. О. Алексієвич – Харків: Віват, 2017. – 399 с. – (Нобелівська премія 2015).
«Усе, що ми знаємо про жінку, краще всього вміщуєтьсяв слово «милосердя». Є і інші слова – сестра, дружина, друг і найвище - мати… Жінка дає життя, жінка оберігає життя. Жінка і життя - синоніми»
С. Алексієвич
Найвідоміша книга Світлани Алексієвич і одна з найзнаменитіших книг про Другу світову, де війна вперше показана очима жінки. На найстрашнішій війні XX століття жінці довелося стати солдатом. Вона не тільки рятувала, перев'язувала поранених, а й стріляла зі «снайперки», бомбила, підривала мости, ходила в розвідку, «брала язиків.
…Жінка вбивала. Вона вбивала ворога, що обрушився з небаченою жорстокістю на її землю, на її будинок, на її дітей. Це була найбільша жертва, принесена нею на вівтар Перемоги.
Це перший із п’яти романів циклу «Голоси Утопії», що подарував авторці всесвітню славу та Нобелівську премію 2015 року. Роман перекладений на 20 мов і продається в 19 країнах світу.

Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Андрусяк, М. Брати грому: худож.-докум. повість / М. Андрусяк. – Коломия : Вік, 2005. – 830 с.: іл.
Перший том з відомої трилогії М. Андрусяка «Брати грому», «Брати вогню», «Брати просторів» (остання вийшла у 2008 р.)
У художньо-документальній повісті «Брати грому» автор розповідає про звичайних людей, українців, волею долі, яким судилося стати легендарними борцями з окупантом, витерпіти тортури в більшовицьких катівнях, пройти безоднями задротованих вмістилищ неволі і залишитися людьми, справжніми патріотами свої землі, героями без почестей і відзнак, які жили і вмирали за незалежність України. Ця правдива розповідь змушує кожного українця збагнути та усвідомити свій історичний обов’язок перед рідним народом, бо відродження нашої всеукраїнської духовності залежить нині від кожного з нас.

Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Війна і міф. Невідома Друга світова, 1939-1945. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 272 с.: іл.

За 70 років, що минули від завершення Другої світової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди. У книжці - вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків ґрунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети - міф. Дізнайтеся про них і ви.
Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Винничук Ю.П. Танго смерті: роман /Юрій Винничук. – Харків: Фоліо, 2015. – 379 с.
Юрій Винничук (нар. 1952 р.) — відомий український письменник, поет, драматург, літературний діяч. Живе і працює у Львові. У видавництві «Фоліо» 2012 року вийшов друком його роман російською «Весенние игры в осенних садах».
Події у новому романі Юрія Винничука «Танґо смерті» розгортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові і під час Другої світової четверо друзів — українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули у 1921 році під Базаром, — переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь-яких катаклізмів не зраджують своєї дружби. Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями. І не лише у Львові, але й у Туреччині. Проте яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться докупи, довідаєтеся у несподіваному фіналі.
Доляк Н. Загублений між війнами: роман /Наталка Доляк. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 496 с.
Існують такі особистості, яким життєвої сили Бог відміряв ніби на двох (якщо не чотирьох). Саме таким був український письменник і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає. Цій непересічній людині довелося жити, мабуть, в один з найскладніших історичних періодів — у першій половині XX століття. Юрій Покос пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст-, громадський діяч, політичний в’язень, до того ж талановитий літератор — це все про нього! У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу..


Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Забужко О. Музей покинутих секретів: роман /Оксана Забужко. – К.:Комора, 2015. – 832 с.

Цей роман визнано українською та зарубіжною критикою не тільки за найвидатніший твір української літератури доби незалежності, а й за один із найважливіших у всій літературі Східної Європи після падіння комунізму. Нагороджений Центральноєвропейською літературною премією «Анґелус» (2013), перекладений англійською, німецькою, польською, чеською, російською мовами, неодноразово відзначуваний як «книжка року» (в Україні, Німеччині, Швейцарії, Польщі), «Музей покинутих секретів», «роман нобелівського класу» (Newsweek Polska); по праву став візитною карткою нової української літератури.
Це — сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання, зраду і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.
[center]Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Кокотюха А. Чорний ліс: роман /Андрій Кокотюха; передм. І. Патриляка. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 304 с.
У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой – колишній міліціонер, зек, радянський диверсант – мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета – зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.
Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Лис В.С. Століття Якова: роман /Володимир Лис; перед. О. Забужко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 240 с.: іл.
Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п'ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СРСР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.
У сюжетному плані дія роману відбувається мовби в трьох площинах — протягом останнього столітнього року поліського селянина Якова з села Загорани, за п'ять років до того, коли він рятує наркоманку Оленку, яка забрела в його село, і впродовж майже цілого двадцятого століття. Дитяче кохання, викрадення коханої, що стала чужою нареченою, служба у Війську Польському, кохання до польської шляхтянки, війна з німцями, полон і знову війна, велика і особиста трагічна українсько-польська різанина, драматичні повоєнні події. Селянин усе столітнє життя мешкає у своїй старій хаті на Волині, чекає листа від нещодавно порятованої ним Оленки і приїзду на столітній ювілей сина Артема.
Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Снайдер Т. Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным / Тимоти Снайдер ; [пер. с англ Л. Зурнаджи] – К. : Дуліби, 2015. – 584 с.
Що ж такого важливого є в цій книзі? А важливим і цінним в цьому виданні є інформація про те, як з 1933-го по 1945 рік у Східній Європі було знищено 14 мільйонів чоловік. Книга професора Єльського університету (США), блискучого історика та літератора Тімоті Снайдера, «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» присвячена трагічним сторінкам в історії Східної Європи. Український Голодомор, Голокост, сталінські масові екзекуції, штучно створений голод для радянських військовополонених, післявоєнні етнічні чистки ... Дві тоталітарні системи здійснювали однакові злочини в один і той же час, в одних і тих же місцях, сприяючи один одному і підбурюючи один одного.
Книга Тімоті Снайдера отримала 9 премій і 7 разів була удостоєна другої премії чи почесних місць в різних номінаціях, була названа «книгою року» за результатами дванадцяти літературних списків; миттєво стала світовим бестселером, перевидавалася 29 разів на 26 мовах світу.
[center]Друга Світова у творах сучасних авторів (Бібліографічний огляд літератури)

Ткаченко Г. Спалені мрії: роман /Ганна Ткаченко. – Харків: Книжковий Клуб «Сімейного дозвілля», 2016. — 320 с.

Новий історичний роман Ганни Ткаченко «Спалені мрії» покликаний пролити світло на ті страшні історичні події, що десятиліттями замовчувалися та витравлювалися комуністичною владою з людської пам’яті. На сьогоднішній день багато сучасних українських авторів звертаються до подій Другої світової війни, Голодомору та колективізації, щоб переосмислити ці трагічні сторінки історії.
«Спалені мрії» — викривальний роман. Він зриває маски з комуністичних чиновників, військових начальників, окупаційної німецької влади та післявоєнної політики щодо полонених солдатів та вивезених на примусові роботи до Німеччини селян. На прикладі життя села Березівка, що на Чернігівщині, Ганна Ткаченко охоплює широку панораму подій Другої світової війни, післявоєнного голоду та «соціалістичного Раю» селян, яким «пощастило» жити в ті часи. Але текст книги не переобтяжений історичними фактами та документальним підґрунтям. Ті страшні події — відлуння в житті селян.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^