Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » «Знай, шануй і бережи свій рідний край» (анотований список літератури)

«Знай, шануй і бережи свій рідний край» (анотований список літератури)

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

Києво – Святошинська центральна районна бібліотека для дорослих

 

Вивчення історії рідного краю – справа настільки кропітка, наскільки цікава й потрібна. Патріотизм кожної людини починається з любові до своєї оселі, до батьківської хати, до рідного краю. Підкріплений знаннями про історичну спадщину, він перетворюється на серйозну рушійну силу в подальшому поступі суспільства, розбудові держави.

Дуже важливо, щоб кожна людина виростала з почуттям любові до рідного села, до рідних місць, до плакучої верби над річкою – тільки оді будуть красивішими наші міста та села, тільки тоді буде міцною наша Україна.

Дослідження і розвідки українських краєзнавців наповнюють історичну науку струмочками із чистих джерел, віднаходять маловідомі факти про окремі села, селища, міста, що разом створює широку панораму України.

 Тож вирушаємо в подорож по рідному краю. 

 

Києво-Святошинський район Київської області. – К., 2009. – 111 с.: іл.

Києво-Святошинський район – це живописна перлина України, де зародилася одна

із найдавніших цивілізацій, склалися кращі традиції українського народу, його матеріальні та духовні надбання. Дана книга містить інформацію про історії та сьогодення як Києво-Святошинського району в цілому, так і кожного населеного пункту.

Бреяк О.В., О.В.Макаренко. Історія села Крюківщина з найдавніших часів до початку ХХІ століття. / О.В.Бреяк, О.В. Макаренко.-К.: Український видавничий консорціум,  Українська конфедерація журналістів, 2011.-128 с.: іл.

Науково-популярне історико-краєзнавче видання книги про чудову перлину Київської області Києвє-Святошинського району село Крюківщина. Книга відображає історію села від давніх часів до сьогодення, вона сприяє патріотичному вихованню молоді і поважного відношення до своєї історії, традицій, майбутнього села. Це народжує не тільки шану й повагу, а й віру в те, що наша духовність відроджується - адже ми повертаємось до джерел народних, до творчості, яка прийшла до нас з глибини століть. Видання призначене для широкого кола читачів.

Вишневе // Чумацький шлях. – 2009. – №2. – (Спецвипуск).

На сторінках всеукраїнського журналу «Чумацький шлях» розпочата серія публікацій про малі міста України. Перший випуск цієї серії присвячений наймолодшому місту України – Вишневому. В журналі висвітлена історія міста, його сьогодення, дано ґрунтовну соціально-економічну характеристику. Подана інформація про підприємства міста, про його почесних мешканців.

Герасименко М Г. Гатне Києво-Святошинського району Київської області. Люди і події. / М. Г. Герасименко. – Київ-ІРМА-Прес, 2000.

Прикиївська земля, де знаходиться територія села Гатне, перебачила і пережила за багато століть безліч подій. Про історію, сьогодення та майбутнє села Гатне намагається розповісти автор цієї книги, колишній вчитель Гатнянської середньої школи Михайло Григорович Герасименко, який останні роки свого життя присвятив роботі над цим нарисом.

Грекова Л. О. Безсмертна частка України – маленька Бобриця моя! / Л. О. Грекова, М. А. Ковальчук. – К.: Наш час, 2008. – 160 с.: іл.

Досліджував і оспівував рідне село поет Петро Макарович Король, а учні школи намагались увічнити деякі сторінки історії на численних фото. По крихітці, по маковому зернятку збиралися ці дорогоцінні скарби. З окремих слів, фраз, епізодів, фотографій народжувалася пісня про нашу землю, про її золотих людей, про її славну давнину. Наша пісня – на цих сторінках.

Дегодюк Е. Г. Чабани: історія рідного краю. – К.: ЕКМО, 2006. – 90 с. 

Доля кожного краю – це екологічна пам'ять землі та рукотворна людська історія. Унікальність селища, про яке йдеться в книзі, полягає в тому, що цей затишний куточок наближений до історичної долі легендарного міста Київ. У цій місцині, як у краплині води, що летить у вічність, відображається частка історії Землі та народу українського. Вихід у світ цієї книги збігається у часі з 300-річним ювілеєм селища.

 Лисенко С. М. Боярка. Історико-краєзнавче видання. – Київ: Пошуково-видавниче агентство «Книга Пам'яті України», 2006. – 120 с.

Історико-краєзнавче видання Сергія Лисенка – перша спроба дослідити історію міста Боярка Київської області від найдавніших поселень на її території до сучасності. Історико-хронологічна за принципом викладу матеріалу, книга містить численні маловідомі факти розбудови рідного міста, умов життя його мешканців, здобутків у галузях виробничій, соціально-побутовій, у сфері гуманітарно-культорологічній. Введені до тексту персоналії складають цілу когорту людей, життя, діяльність або відпочинок яких пов’язані з Бояркою.

Міста і села України: Київщина: історико-краєзнавчі нариси: Кн.1/авт.-упоряд.В.В.Болгов.-К.:Укр.конфедерація журналістів,2009.-600 с.

"...Тут витоки нашої державності . Ця благословенна земля завжди була осереддям духовності. Саме на Київщині творилися й утверджувалися  українська культура, світові взірці літератури, музики, живопису." Цими словами Борис Олійник звертається до читачів нової книги, яка є у фонді Центральної районної бібліотеки для дорослих. У книзі подано герб,гімн та прапор Київської області, а також карта-схема. Ярослава Верменич, доктор історичних наук, дає коротку характеристику області: історичну, географічну та економічну від давніх часів до сьогодення. Наступні сторінки книги присвячені соціально-економічному стану та розвитку культури Київської  області на 2009 рік. В книзі вміщено історико-економічні нариси про міста обласного пілпорядкування ( їх в області -11 ), районні центри. найважливіші селища міського типу  й села, довідки про населенні пункти. Подано змістовний матеріал і про Києво-Святошинський район. Книга чудово ілюстрована і буде цікава не тільки не байдужим до власної історії жителям Київщини, а й всієї України.

Осипенко В.А., Бондаренко Н.В., Рубан В.Ф. Дослідження історії села Лісники Києво-Святошинського району  Київської області.-Київ ВПЦ "Експрес", 2011.-480 с.

Книга "Дослідження історії села Лісники Києво-Святошинського району Київської області" складається з п"яти розділів. У першому розповідається про сучасну розбудову села Лісники. У другому  розділі досліджується історія села Лісники Осипенком В.А., Бондаренко Н.В. Свої дослідження історії села у третьому розділі презентує В.Ф.Рубан, поет, письменник, лауреат літературної премії ім.В.Симоненка, член Національної Спілки письменників. У четвертому розділі розповідається про археологічні пам"ятки села Лісники дослідниками Інституту археології НАН України І.А. Готун, В.К. Козюба, А.А. Чекановський, Л.В. Чміль. У п"ятому  розділі подані біографії авторів видання. 

 Римаренко Н. О. Музичі: історія села. – К., 2007. – 72 с.: іл.

Ця невеличка книжка розповість вам, про історичне минуле села Музичі, його трудових звершень і злетів. Проіснувавши понад 1000 років, село зазнало багато горя й радості, але тернисті стежки завжди перетворювалися у квітучі сади, завдяки великій праці жителів села.

Наша Малютянка: від минулого до майбутнього. – Київ: «Зовнішторгвидав України», 2007. – 184 с.: іл.

Кожне село чи місто має свою неповторну, прадавню історію. Таку історію має і село Малютянка, що на Київщині. Саме на берегах невеличкої річки Глеви проживають малютянці – нащадки древніх слов'ян-воїнів, хліборобів, співців, які люблять свій край, ревно бережуть пам'ять, натхненно примножують її вікову славу словом і ділом. Це видання – перша ластівка, перший результат спільної праці. Особливість його полягає в тому, що воно написане різними людьми, яких об’єднує велика любов до рідного краю, до його історії, повага до тих, хто жив і творив.  

Петропавлівська Борщагівка. [ Текст ] /  автор-упорядник В.Болгов.- К.: Український видавничий консорціум, 2010.-206 с.: іл.

Ще в УІІ ст. до н.е на території, яку нині займає Петропавлівська Борщагівка, жили кочові племена, а перша писемна згадка датована 1497 роком. Петропавлівська Борщагівка була заснована завдяки монастир святих апостолів Петра і Павла, вони є покровителями його і сьогодні, про  що свідчить зображення святих апостолів на гербі села, і власне сама  її назва . Петропавлівська Борщагівка за багато століть із маленького монастирського хутірця зросла у велике красиве облаштоване село, яке швидко нагадує  затишне містечко. Село має свій герб та прапор. На сторінках цього видання ми маємо змогу звершити екскурс у історію розвитку села від перших відомостей до сьогодення. Книга чудово ілюстрована, доповнена фото світлинами. схемами, копіями документів та ін.

Потравний М. Ф. Горенка. Історичний нарис. – Київ, 2006. – 174 с.: іл.

Рідна земля, рідний край, рідне село, весняне сонце, подих лісу і нескінченна любов до людей – все це спадає на думку, коли знайомишся з науково-популярним історико-географічним виданням М. Ф. Потравного «Горенка». Книга про рідне село – це книга про всю Україну. В історії села Горенка віддзеркалюються історія тисячу і тисячу сіл. Автор оперує історичними фактами і сприймає все таким, яким воно було, налаштовуючи читача на добрий лад, стосунки і справи.

Проценко В. М., Проценко І. В. Древні витоки села Тарасівки. Нариси з історії. – Київ-Севастополь: Просвіта, 2006. – 64 с.: іл.

У цій книзі подаються відомі історичні факти та нові знахідки, пов’язані з історією села Тарасівки Києво-Святошинського району Київської області, що ґрунтуються на археологічних, етнографічних даних та народних переказах.

Соколенко О. Г. Михайлівка-Рубежівка. Нарис з історії. – К.: ЕКМО. – 2005. – 104 с.: іл.

Книга пропонує читачам здійснити цікаву подорож до села Михайлівки-Рубежівки Київської області. На сторінках цього видання ви можете ознайомитися з історією, па'мятками історії та культури, мальовничими куточками природи та сьогоденням села. Видання містить велику кількість кольорових ілюстрацій і стане приємним подарунком для любителів подорожей та для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Хотів: з давніх давен і до сьогодення /М. Г, Безпечний, В.Г. Хільчевський, Л.М. Лупеха, І. М. Кисіль; за ред. В. К. Хільчевського. – К.: ДІА, 2009. – 108 с.: іл. – Бібліогр.: с. 105.

У книзі викладені краєзнавча дослідження про село Хотів Києво-Святошинського району Київської області, яке розташоване поблизу південно-західних околиць києва. Вміщені дані про природні умови – грунти, ландшафти, кліматична характеристика. Наведено історичний нарис з давніх часів, часів польсько-литовської доби та російської імперії, радянського періоду і до часів незалежності України. Наведено положення про герб Хотова. Наведено перелік жителів, які загинули в часи Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Вміщено фотографії про відомих земляків.

Ярошенко П. О., Горинович В. М., Соколенко О. Г. Забір'я. Погляд крізь віки: Нарис з історії села. – К.: Видавництво ТОВ «Чайка-Всесвіт», 2006. – 112 с.: 212 іл.

Книга пропонує читачам, гортаючи сторінки історії, здійснити цікаву подорож до старовинного села Забір'є, що на Київщині. Ви зможете дізнатися багато відомостей про цікавих людей, ознайомитися з унікальними пам'ятками історії, побачити мальовничі куточки природи, якими славиться Забір'є. Видання містить велику кількість кольорових ілюстрацій і стане пам’ятним подарунком для любителів подорожей, для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

 

Підготувала                       Л. Д. Бриль,

                                           зав. відділом обслуговування ЦРБ.

Відповідальний

за випуск                           Н. В. Гулєвата, директор

                                           Києво-Святошинської

                                           районної ЦБС, заслужений працівник

                                           культури України.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (4)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^