Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » «Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Категорія: Правове виховання

«Дружити, а не бити: художня література
у подоланні проблеми булінгу»

Рекомендаційний список літератури розрахований на батьків, підлітків та освітян, що працюють з підлітковою категорією.
«Булінг – термін, що походить від англійського дієслова «to bully» і тлумачиться як «ображати, залякувати». Наразі булінг є доволі поширеним явищем. В низці художніх творів розкривається дана проблема та вказуються можливі шляхи виходу з неї.
Рекомендуємо вам перелік творів для читання. Запропоновані книги, також, можна перечитати онлайн безплатно, використовуючи комп’ютер, або інші гаджети.
Книги у списку дані у алфавітному порядку авторів та мають анотації.

«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Андерсен Ганс Крістіан. Гидке каченя : казка / Г.К. Андерсен. – К. : Махаон-Україна, 2012. – 40 с.
Знамениту казку батьки починають читати дітям з 3 років, але вона буде дуже корисна й читачеві любого віку. Читаючі книгу важливо акцентувати увагу не тільки на долі каченяти, яке перетворилося на прекрасного лебедя, але і на поведінці качок, які його дражнили, але врешті так і залишилися неосвіченими і дурними. Знаменитий казкар Ганс Крісиіан Андерсен через казку показав нам булінг з іншого боку – булінг у світі тварин, але це не зменшує важливість книги. Перечитайте, дуже корисно! Книгу можна взяти у бібліотеці, а також перечитати оналайн або переглянути мультфільм!
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=256

«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»


Голдінг В. Володар мух : роман / Вільям Голдінг. – Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 304 с.

Безлюдний острів. Блакитна лагуна. Діти. Рай?.. Саме тут опинилась група підлітків, які внаслідок авіакатастрофи залишилися на самоті, без дорослих. Що може трапитися з людиною на порожньому острові?.. Усе. Діти, які загрались у жорстокість, боротьбу за владу, полювання, війну, дуже швидко забули, що таке порядність, доброта й милосердя... Втратити людську подобу виявилося вкрай легко. Мабуть, тому що під тонким шаром цивілізації в кожному з нас причаївся дикий Звір. Чи зможуть вони вижити? Яку жертву зажадає від них загадковий Володар мух? Книга екранізована, читайте або перегляньте фільм. http://loveread.ec/contents.php?id=8601
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»


Гридін С. Не-ангел : повість / С.Гридін. – К. : Академія, 2016. – 144 с.

Юному героєві цієї повісті Олесеві випало пройти через важкі випробування, але вони не зламали його. Якийсь час йому навіть щастило – мама була справжнім другом. Спілкування з нею давало впевненість у собі і стишувало конфлікти з батьком. Але так тривало недовго. Тиск жорстоких обставин різко розмежував його життя на “до” і на те, що відбувається “після”. Хвороба матері та непорозуміння з батьком виштовхали його на вулицю. Він опиняється на дні жорстокого світу людей. “Домашній” хлопець Олесь здружується з бездомним однолітком і відкриває для себе той світ. Разом вони потрапляють у дуже драматичні ситуації і, хоч як не було складно, вибираються звідти. Тут він здобуває досвід виживання, розраховуючи тільки на власні сили.
https://www.ukrlib.com.ua/books/

«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Гридін С. Не такий : повість для підлітків, які шукають себе / С.Гридін : ілюстр. Н.Гайда. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 175 с. – (Майже дорослі).
Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених на самих себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і купюр, сповнене суворих реалій, насильства і випробувань. Може хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, як головний герой книги Денис, тобі не оминути зневаги, насилля і жорстоких знущань підлітків і навіть дорослих. Однак у житті завжди залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати таким, який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.
https://www.ukrlib.com.ua/books/
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Нікуліна А. Сіль для моря, або Білий Кит:роман-буря/А.Нікуліна.-Х.:Віват,2019.-224с.
Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, — це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: «Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині». Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами — дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, що є смерть.

«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Малярчук Т. MOX NOX:повість/Т.Малярчук.-Л.:Видавництво Старого Лева, 2018, -120с.
"MOX NOX" – це історія химерної цивілізації рукокрилих істот, які заселили зруйновані міста після того, як звідти із невідомих причин щезли люди.
Головна героїня птеропус Тереза намагається розгадати цю таємницю, а також вчиться розпізнавати справжніх друзів і боротися за правду, в яку вірить.
Читачі стануть гостями неймовірного світу, створеного авторкою і відтвореного в непересічних і атмосферних ілюстраціях київської художниці Каті Слонової.
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Мацко І. Кава по-дорослому : повість / І.Мацко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.
То тільки може здатися, що Катя така, як усі дівчата. Насправді у неї купа всіляких переживань, нелади з батьками. Вони дратують її надокучливими запитаннями, невмінням жити і поламаним шлюбом. У школі – суцільне протистояння, конфлікти і нещира дружба. Якась сила жене її пізнати все і заставляє побачити себе на слизькій межі. Відчути драйв, страх, приниження. Каті передбачається зіткнутися із життям навиворіт, з неймовірною жорстокістю між однолітками, де алкоголь, наркотики, секс з примусу чи просто так, наруга над собою чи кимось. Проте Каті вдається вирватися із ситуації, де, здається, ніщо нормальне вже неможливе. Вона усвідомила себе потрібною і побачила світ іншими очима.
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Рижко О. Дівчина з міста : повість / О.Рижко. – К. : Академія, 2018. – 144 с.
У головної героїні повісті Тіни немає повноцінної сім'ї, але є друзі, які її розуміють. Проте, доля робить крутий віраж і закидає її в незвичні обставини. Вона змушена переїхати в село до бабусі. Дівчині складно, бо там майже все не так, як звикла: нова школа, чужі люди. Жорстоко випробовують нові однокласники, серед яких є свої авторитети й ті, хто їм догоджає. Не вистачає Тіні відчуття захищеності та потрібності. Незвичні спостереження, враження і конфлікти супроводжують її на кожному кроці. Перед нею постає необхідність вибору: сховатися в самотність чи перемогти страх і жорстоку реальність, а відтак знайти нових друзів і першу любов.
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»

Роулінг Джоан, Серія книг про Гаррі Поттера. Знаменита історія «хлопчика, який вижив» не тільки занурить читача в казковий світ, а й познайомить з проблемами звичайних підлітків – конкуренція, недовіра, образа, помста. https://www.litmir.me/a/?id=35
«Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу»


Сайко О. Новенька та інші історії / О.Сайко ; ілюстр. Н.Гайда. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2012. – 185 с. – (Класні історії).

Книга оповідань Оксани Сайко про підлітків, яким, можливо, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях доводиться зробити рішучий вибір або на користь добра, або зла. Так вони пізнають себе і цей світ, часто такий жорстокий. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді – бігти за дорослими чи намагатися рятуватися самому? Чим “віддячити” не надто доброзичливому учителеві – осудом, а чи співчуттям? Отож, дорослість приходить із випробуваннями на міцність дружби, чесність стосунків, вірність і доброту.
https://royallib.com/book/sayko_oksana/novenka_ta_nsh_stor.htmlскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^