Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Слова і думи Володимира Самійленка (Презентація книги)

Слова і думи Володимира Самійленка (Презентація книги)

Категорія: Серія "Наші славні земляки"

Завдяки співробітництву з видавництвом у 2020 році побачили світ твори декількох поетів і письменників. Серед них:
Самійленко В. Твори / Володимир Самійленко; упоряд. А. Сірант. – К. : Видавництво Ліра-К, 2020. – 432 с.
[/center][center]Слова і думи Володимира Самійленка (Презентація книги)

У збірнику представлена оригінальна художня спадщина, поетичні, прозові, драматичні твори, переспіви та переклади, мемуарні та автобіографічні матеріали видатного українського письменника Володимира Самійленка.
Видання здійснене за підтримки:
Києво-Святошинської районної державної адміністрації
Києво-Святошинської районної ради
Відділу культури, молоді та спорту Києво-Святошинської РДА.

Життєвий шлях Володимира Самійленка був складним і суперечливим. Поет-лірик, сатирик, драматург, перекладач – у всіх жанрах творчості він виявив себе як митець з тонким відчуттям слова, особливою манерою письма, оригінальним підходом до традиційних тем.
[/center][center]Слова і думи Володимира Самійленка (Презентація книги)

Народився Володимир Іванович Самійленко 3 лютого 1864р. в с. Великі Сорочинці на Полтавщині. Батько його був поміщик Іван Лисевич, а мати — колишня кріпачка Олександра Самійленко. Початкову освіту майбутній письменник здобув у дяка, потім у Миргородській початковій школі. У 1875р. В. Самійленко вступив до Полтавської гімназії, яку закінчив у 1884р. У ці роки обдарований, чутливий до художнього слова юнак багато читає, робить спроби перекладати й писати. Потім з 1885р. вчиться на історико-філологічному факультеті Київського університету. У студентські роки серйозно займається літературною справою.
Після закінчення навчання (1890) В. Самійленко працював у Києві, Чернігові, Катеринославі, терплячи постійні матеріальні нестатки. Врешті склав іспит на нотаря і відкрив нотаріальну контору в м. Добрянці на Чернігівщині, де й працював до 1917p. Після революції виїхав за кордон, до Галичини. В еміграції В. Самійленко прагне повернутися в Україну, і дістає на це дозвіл в 1924p. Повернувшись до Києва, працював редактором.
Останні роки життя письменника були вкрай важкими. Голодне поневіряння в еміграції, смерть двох дочок, вимушене повернення в Радянську Україну, вщент підірване здоров’я... У серпні 1925 року Володимира Івановича Самійленка не стало. Похований В. Самійленко в Боярці під Києвом.
Громада Боярки поховала поета на території Городища часів Київської Русі на Будаївському цвинтарі біля Свято-Михайлівської церкви за козацьким звичаєм коштом церковної громади. З червоною китайкою на домовині, з хрестом із берези, яку місцева вчителька зрубала на своєму подвір’ї. Козацький пояс несли попереду.
Минуло вже 95 років з дня смерті видатного поета, а його вірші досі не втратили своєї актуальності та значущості, вони все ще запалюють у серцях людей вогник любові до всього українського.
З ініціативи Боярського краєзнавчого музею відзначаються дати пам'яті великого патріота, поета і громадянина. Щороку 3 лютого, у день його народження, та 12 серпня, у день смерті Володимира Івановича, до могили, на мальовничий пагорб понад ставом, де сяють бані Свято-Михайлівської церкви, приходять люди, щоб вклонитися світлій пам'яті письменника України Володимира Самійленка.
Слова і думи Володимира Самійленка (Презентація книги)

8 квітня 2004 р. за сприяння Боярської ЗОШ № 1 було вста¬новлено і освячено металевий хрест на могилі поета. Вулицю Шкільну, де жив письменник, тепер названо його ім’ям.
У 2009 році здійснилася багатолітня мрія боярчан – з ініціативи Заслуженого журналіста України Ніни Феодосіївни Харчук рішенням сесії Боярської міської ради було започатковано Літератрно-мистецьку премію імені Володимира Самійленка.
Премію засновано для відзначення кращих здобутків українських письменників, художників, музикантів, у тому числі й аматорів та початківців, а також творчих колективів, що проживають або здійснюють мистецьку діяльність на території Боярки та за її межами, і виявили відданість розвит¬ку української літератури і культури, популяризації творчості Володимира Самійленка. Премія присуджується щорічно за поданням творчих спілок, організацій та установ Боярки, окремих літературно-мистецьких діячів, науковців.
Лауреати премії:
Харчук Ніна Федосіївна, заслужений журналіст України;
Колектив Боярського краєзнавчого музею;
Зубкова Тетяна Володимирівна, поетеса, журналістка;
Коваленко Леся Михайлівна, поетеса;
Присяжний Дмитро Анатолійович, настоятель Свято-Покровської парафії УАПЦ митрофорний протоієрей Димитрій;
Тарас Компаніченко, народний артист України, український кобзар і бандурист та інші.
«Творчість Самійленка, – як писав Олег Бабишкін, – збагатила українську літературу, розширила її рамки, збагатила українську мову, розкрила світові її скарби і цим забезпечила Самійленкові місце в історії української культури».
Використана література:
Біографія Володимира Самійленка : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://onlyart.org.ua/biographies-poets-and-writers/samijlenko-volodymyr-biografiya/ ( Дата звернення: 17.07.2020.). – Назва з екрану.
Кир'ян Н. Доки людину пам’ятають, вона живе : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://slovoprosvity.org/2010/09/02/doky-liudynu-pam-iataiut-vona-zhyve/ (Дата звернення: 17.07.2020.). – Назва з екрану.
Ковалів Ю. Володимир Самійленко / Юрій Ковалів // Слово і Час. – 2019.- №2. – С. 64-68.
Матеріали та фото з архіву Боярського краєзнавчого музею.


скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^