Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Категорія: Різне

Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Леонардо да Вінчі: Картина «Благовіщеня». Зображає біблійний сюжет, коли до діви Марії явився ангел і сповістив її про те, що скоро в неї народиться син на ймення Ісус, який стане великим царем.
Картина «Тайна вечеря» зображена на біблійний сюжет останньої вечері Ісуса Христа перед його арештом.
Картина «Мадонна з немовлям». Знаходиться в Ермітажі, місто Санкт-Петербург. На ній прекрасна Марія годує груддю своє божественне немовля. На її обличчі тонка ледь помітна посмішка, маленький Ісус зображений з кудрявою головою та серйозним поглядом направленим на глядачів.
Картина «Свята Анна з Мадонною і немовлям Христом». На цій картині використовував мало поширений сюжет, відомий як «Anna selbdritt», або «Анна-втрьох», композиція картини нагадує піраміду, в якій поєднуються округлі обсяги, м'які вигини ліній і виконані усміхнені обличчя, що додають полотну рідкісну атмосферу ніжності.
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Мікеланджело Буонаротті: знаменитий розпис стелі Сікстинської капели у Ватикані, розписом якої займався один, без жодних помічників. Фрески містили безліч портретних фігур (в збережених 12 фресках налічується не менше сотні). Розписана стеля капели виявилась геніальним та грандіозним творінням Мікеланджело на якому зображена вся історія людства, починаючи з перших днів і до всесвітнього потопу.
«Створення Адама» - мабуть, найвідоміший фрагмент стелі, який зображає створення першого чоловіка Адама. Також є фрагмент зображає створення Богом світил – Сонця, Місяця та зірок, гріхопадіння Адама та Єви, і наслідок гріхопадіння – їхнє вигнання з Раю. Тут вже зображено світовий потоп, на задньому фоні можемо бачити силует ковчега, який побудував Ной.
Окрім розпису самої стелі Сікстинської капели Мікеланджело було зроблено розпис однієї з її стін, де художник намалював монументальну фреску – «Страшний суд». Фреска «Страшного суда» була зроблена вже у другій половині життя великого майстра. На фресці панує атмосфера всесвітньої катастрофи, близиться момент істини, ангели у сурми трублять про початок страшного суду, грішників волочуть у пекло, а праведників піднімають у небо. В центрі фрески зображено Ісуса Христа, який наче грізний язичницький бог-громовержець вершить свій суд.
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Рафаель Санті:
На своїх картинах Рафаель дуже любив малювати образ діви Марії (Мадонни) за що його навіть прозвали «Майстром Мадонн». одна з ранніх картин художника «Мадонна Конестабіле» (йому було лише 19 років, коли він намалював її). У Флоренції художником намальовано ряд цікавих картин з зображенням Діви Марії:
«Заручення Діви Марії» — на картині зображено Діву Марію під час її заручення з своїм майбутнім чоловіком Йосипом.
«Сікстинська Мадонна» одна з найвідоміших картин художника. На картині Мадонна з маленьким Ісусом зображена в оточенні святої Варвари та папи Римського Сикста другого.
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Рембрандт Гарменсзон ван Рейн: «Повернення блудного сина» — знамените полотно за сюжетом притчі із Нового завіту. На картині зображено фінальний епізод притчі, коли блудний син повертається додому, До цього сюжету Рембрандт звертався неодноразово у своїх графічних роботах більш раннього періоду.
Картину «Ашшур, Аман і Есфір». Сюжетом картини послужив біблійний міф, відомий під назвою «Бенкет у Есфірі». Художник зображує той момент бенкету, коли Есфір закінчила розповідь і запанувало глибоке, важке мовчання.
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Паоло Веронезе: Його роботи в церкві Святого Себастіана відрізняються легкістю малюнка і ніжним, теплим колоритом. Найбільш відоміші фресками є: Коронування Пресвятої Діви, Есфір перед Артаксерксом (Ксеркс I), Коронування Есфірі і тріумф Мардохея, Вівтарний образ Богородиці, Фрески, що зображують житіє і страждання Святого Себастіана, Христос у Симона Фарисея. Також в в спадщині художника є такі картини, як «Омовіння ніг», «Несіння хреста», «Христос в Еммаусі», «Поклоніння волхвів»
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Пітер Брейгель старший: - На своїх малюнках і картинах він часто взагалі приховує особи, позбавляючи фігури всякої індивідуальності. Схожа тенденція простежується і в зображенні біблійних персонажів. Він зсуває їх кудись убік, приховує серед звичайних людей. Такими ми бачимо Марію і Господа на сільській площі, Іоанна Хрестителя з Христом у натовпі народу.
"Вавилонська вежа" – це гігантська будівля, яку ніколи раніше не вдавалося художникам передати так жваво жахливу величину вежі, розмах будівництва, що перевершує всі раніше відоме людині.
На "Поклоніння волхвів" взагалі приховано за завісою снігопаду. а таких картинах, як «Хода на Голгофу», «Перепис у Віфлеємі», «Побиття немовлят», «Проповідь Івана Хрестителя», «Звернення Павла», «Різдво», на гравюрі «Успіня Богоматері» біблійні персонажі присутні серед сучасників Брейгеля, що ведуть свою повсякденну нормальне життя,біблійні сцени розігруються на тлі фламандських міських і сільських пейзажів.
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Сандро Ботічеллі: «Поклоніння волхвів» - євангельський сюжет про мудреців, які прийшли зі Сходу, щоб поклонитися немовляті Ісусу і принести йому дари.
«Мадонна делла Лоджіа» - одна з ранніх робіт Ботічеллі, написана маслом на дереві. Картина незвичайна тим, що Мадонна з немовлям зображені на фоні лоджії.
«Вівтар Барді» - «Свята бесіда» (sacra conversazione) оточене атмосферою своєрідного hortus conclusus (замкнутого саду), причому пишна рослинність утворює щось на зразок архітектурних ніш, у кожній з яких розташовується один з персонажів; таким чином картина в цілому виходить щось на зразок триптиха.
«Містичне Різдво» - одна з останніх картин флорентійського художника, створена в період, зазначений у його творчості зламом оптимізму кватроченто, зростанням релігійності і гостро трагічним сприйняттям світу.
«Сцени з життя святого Зиновія»- серія пізніх робіт Ботічеллі на теми з життя святого Зиновія, трудився у Флоренції на початку IV століття. Всі картини розділені на кілька частин і читаються зліва направо.
Біблійні сюжети у картинах великих художників. (Година мистецтва)

Альбрехт Дюрер: «Адам і Єва» - Картина являє собою дві великоформатні дошки, написані маслом. Написав свою картин художник, повернувшись із подорожі по Італії, під враженням від мистецтва античності. Його картина є першим у німецькій живопису зображенням повністю голих людей в натуральну величину.
«Чотири Апостоли» - картина-диптих - складається з двох вертикальних вузьких стулок, скріплених між собою. На лівій стулці зображені апостоли Іван та Петро, на правій - Марк і Павло. Образи апостолів несуть в собі глибоке філософсько-етичний зміст. Дюрер створює їх в надії подати досконалий приклад людських характерів і умов, спрямованих у високі сфери духу.
За матеріалами сайту https://vseosvita.ua/library/storinkami-vicnoi-knigi-50871.htmlскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^