Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» Свято українського прапора (Історичний хроноскоп)

Свято українського прапора (Історичний хроноскоп)

Категорія: ---

Свято українського прапора (Історичний хроноскоп)

Жовтий та синій колір часто використовували на стягах та гербах князів та знаті. У ХІV ст. ці кольори були присутні на гербі Галицько-Волинського князівства. Король Данило Галицький, при заснуванні Львова, обрав для гербу міста золотого лева на синьому тлі.
Поєднання жовтого та синього кольорів зустрічаємо і в добу козацтва. Прапори Війська Запорозького були синім полотнищем із золотим орнаментом (зображення лицаря, або ликом святих).
Свято українського прапора (Історичний хроноскоп)

Під час української революції 1917–1921 роках така ж колористика була у державному прапорі Української Народної Республіки. Закон про Державний прапор республіки Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським прийняла 2 березня 1918 року.
Свято українського прапора (Історичний хроноскоп)

У січня 1918 року біля залізничної станції Крути під цим прапором вступили у бій з російським окупантом легендарні українські вояки – Герої Крут.
У листопада 1918 року державним символом Західно-Української Народної Республіки став синьо-жовтий прапор. У 1939 році цей стяг стає і державним символом в Карпатській Україні.
Із здобуттям Україною незалежності, після розпаду СРСР, синьо-жовтий прапор стає Державним. Офіційно Президія Верховної Ради України цей статус закріпили за ним у вересні 1991 року.
Святкування Дня Державного Прапора розпочалося лише з 2004 року, коли Президент України підписав відповідний наказ. До цього свято відзначали лише у Києві на місцевому рівні. Щорічна церемонія підняття Державного прапора по всій Україні 23 серпня розпочалася лише з 2009 року, коли Президентом Ющенком були внесені зміни до офіційних документів.
Існує дуже багато суперечок з приводу тлумачення символіки Державного Прапора України. За однією із версій жовтий колір є символом сонця, вищої духовності та Творця, а синій символізує земне і саму землю. В контексті стихій жовтий та синій також трактують, як вогонь та воду.
Традиційно кольори Державного Прапора України трактують також, як гармонійне поєднання мирного неба та пшеничного поля.
З початку Революції Гідності, а згодом і війни на Донбасі Державний Прапор України став символом боротьби за самостійність та незалежність України, свободи її громадян та права людини.
Свято українського прапора (Історичний хроноскоп)

Цікаві факти про український прапор:
Першим українським містом, де над будівлею міської ради на зорі Незалежності підняли Державний Прапор став Стрий. Саме там 14 березня 1990 року стався перший в Україні прецедент публічного підняття українського національного прапора над офіційною радянською установою.
Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення — він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гамму кольорів.
Китайська художниця Мао Мао в 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на її думку Мао, символізувало біди для держави.
У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищої вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
Найбільший прапор України був розміром 40×60 метрів. Його навіть внесли до Книги рекордів України. А найбільший намальований національний прапор з’явився в Києві в червні 2014 року. Тисячі жителів столиці на Оболонській набережній розмалювали частину бетонного укосу.
У Книгу рекордів України 23 серпня 2007 року потрапив найбільший прапор України (1350 м²), який виготовила вдова донецького шахтаря Марія Бєляткова. Стяг називають «Донецьким прапором».
У 2016 році з нагоди 25-ої річниці Незалежності України представники Книги рекордів Гіннеса у Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пироговому (Київ) зафіксували світовий рекорд - найбільший у світі килим із квітів у кольорах Державного Прапору України. Це 13 тисяч 57 м² квіткового килиму.
Вже на День Незалежності, 24 серпня, рекорд квіткового килиму був занесений також до Національного реєстру рекордів України, адже через те, що квіти розпустилися прапор став більшим на 8 м².
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Ноябрь 2020 (3)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)
Июль 2020 (11)
Июнь 2020 (4)

^