Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Джерела вічної духовності (Перегляд літератури до Року Біблії в Україні)

Джерела вічної духовності (Перегляд літератури до Року Біблії в Україні)

Категорія: Різне

В рамках відзначення Року Біблії пропонуємо переглянути нові книги про становлення Української Церкви від заснування до сьогодення, про видатних діячів церковного життя України.
[/center][center]Джерела вічної духовності (Перегляд літератури до Року Біблії в Україні)

Історія Української Православної Церкви / Дмитро Гордієнко, Віталій Клос, Юрій Мицик, Ірина Преловська; худож.-оформлювач М. С. Мендор. – Харків: Фоліо, 2019. – 244 с. : іл.
У виданні подається історія Української Православної Церкви з часів напівлегендарної проповіді апостола Андрія Первозваного на берегах Чорного моря й Дніпра та хрещення Київської Руси князем Володимиром Великим до сьогодення, коли вирішилося важливе для духовності нашого народу питання про незалежну Українську Церкву. Автори книги, українські історики й богослови, використовуючи історичні та церковні документи різних часів, доводять правомірність надання Томосу Українській Православній Церкві Вселенською (Константинопольською) Патріархією, яка є Церков'ю-Матір'ю Української Церкви. Особлива увага приділяється ролі Церкви у боротьбі за державну незалежність України, а також розповідається про видатних діячів Української Церкви, які зробили неоціненний внесок у розвиток самосвідомості українців.
Книга допоможе широким колам читачів краще орієнтуватися у доволі складних для сучасної людини питаннях церковного життя.
[/center][center]Джерела вічної духовності (Перегляд літератури до Року Біблії в Україні)

Кучерук О. С. Петро Могила: дослідження та спостереження / О. С. Кучерук. – К. : Парлам. вид-во, 2019. – 168 с.
У книзі Олександр Кучерук висвітлює окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання Петром Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та віднайдення його мощей митрополитом П. Могилою. Автор здійснює аналіз заповіту Петра Могили. Також у книзі вміщено низку маловідомих ілюстрацій. Розраховано на всіх хто цікавиться життям та діяльністю Петра Могили зокрема та історією України взагалі.
Джерела вічної духовності (Перегляд літератури до Року Біблії в Україні)
[/center]
Маринович М. Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми» / Мирослав Маринович ; передмова Адріана Сливоцького. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 248 с.
Книга містить ґрунтовний аналіз проповідницької спадщини Митро-полита Андрея Шептицького з точки зору її відповідності (чи невідповідності) методологічному принципу, що в нинішній час отримав назву «позитивної суми», або «win-win». Генезу цього способу думання Митрополит виводив із богослов’я, а приклади його застосування самим Митрополитом автор знаходить у посланнях Кир Андрея у сфері економічних стосунків, національних взаємин, державного будівництва, міжконфесійних та міжрелігійних відносин. Цю наукову розвідку автор доповнив своїм власним баченням того, яку роль принцип «позитивної суми» та формули Митрополита Андрея можуть відіграти в найближчому майбутньому України та світу.
[center]Джерела вічної духовності (Перегляд літератури до Року Біблії в Україні)

Щоткіна К. Хроніки Томосу / Катерина Щоткіна. – Х. : Віват, 2019. – 304 с. – (Серія «Історія та політики»)[center]
Катерина Щоткіна — українська журналістка, авторка численних публікацій на соціальні й політичні теми.
«Хроніки Томосу» — своєрідний підсумок її багаторічних досліджень релігійного питання — одного з найгостріших в історії України.
Протягом століть тривають змагання не тільки за Українську державу, а й за українську церкву.
Київ — самобутнє місто, з особливою християнською місією, і має всі підстави для самостійності. Виникали і формувалися церкви, втрачалися і зберігалися традиції, змінювалися напрями і прагнення… Та ідея української автокефалії, як спляча красуня, прокидалася щоразу, коли її лиця торкався бодай найлегший подих свободи.
Ми зможемо стати свідками докорінних змін у системі стосунків, що склалися у світовому православ'ї, — побачити, як створюються і розпадаються тисячолітні союзи, як змінюються віковічні правила гри… Томос і автокефалію українська церква й уся Україна сприйняли як перемогу.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^