Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Вони боролися за волю України

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.
Вони боролися за волю України

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу.
Виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХV-ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі. Козацтво завжди було символом невмирущості нашого народу, уособленням національного характеру, сили та мужності.
Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували оборонці української державності в бою під Крутами, вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.
Саме до цієї дати у бібліотеці підготували книжково-ілюстративну виставку «Вони боролися за волю України», яка знайомить з книгами про древніх скіфів, походами князів Київської Русі та славні козацькі традиції, історію виникнення козацтва в Україні, побут і життя їх на Січі, здобуття незалежності України у ХХ столітті.
Вони боролися за волю України
Вони боролися за волю України
Вони боролися за волю України

Серед книг, які експонуються на книжкові виставці, варто відзначити нові надходження, які надійшли до нашої бібліотеки.
Вони боролися за волю України

Горобець В. Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі / Віктор Горобець. – К. : Парлам. вид-во, 2019. – 440 с.
Книга Віктора Горобця "Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі" розповідає про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії - Гетьмана Лівобережжя України в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя яскравого представника доби так званої Руїни, його політичну, військову і дипломатичну діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників і впливів - внутрішніх, зовнішніх, об’єктивних, суб’єктивних, закономірних і алогічних. Звертаючи увагу на незаперечні здобутки, так і очевидні втрати й помилки реґіментаря, наголос робиться не на їхньому засудженні чи виправданні, а намаганні зрозуміти причини такого становища та його впливу на перпективи Козацької держави.
Видання адресується науковцям, викладачам, студентам історичних факультетів, усім, хто цікавиться історією України.
Вони боролися за волю України

Таїрова-Яковлева Т. Г. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність / Т. Г. Таїрова-Яковлева. – К. : ТОВ «Видавництво «Кліо», 2019. – 424 с. : іл.
У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII-XVIII ст. Ознайомлюючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії. Слава і трагедія, мужність і віроломство, видатний талант і заступництво фортуни дивним чином сплелися в житті цих людей. Вони були дуже різними, і кожному з них довелося залишити свій слід в історії Українського гетьманства. Згадуючи про них, ми краще розуміємо той складний, суперечливий, але героїчний час, оповитий ореолом романтики.
Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.
Вони боролися за волю України

Чухліб Т. Магнат, Козак і Гайдамака. Боротьба за владу Русі-України з Короною Польською (1569-1769) / Тарас Чухліб. – К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2018. – 256 с.
У книзі розкривається проблема боротьби за владу Русі-України та Корони Польської від Люблінської унії 1568 р. до Коліївщини 1768–1769 рр. Висвітлюються владні повноваження центральних, земських (місцевих), гродських (міських), військових та двірських інституцій Корони Польської; державна служба Війська Запорозького; взаємовідносини між шляхетськими і козацькими органами влади за доби Українського гетьманату; «Cтолітня війна» магнатів з гайдамаками на Правобережній Україні у XVIII столітті.
Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться історією України, Польщі та Східної Європи.
Вони боролися за волю України

Українська революція 1917-1921 років в ілюстраціях / упоряд. О. Кучерук. – Київ : Парлам. вид-во, 2019. – 200 с. : іл.
У виданні зібрано ілюстрації, які відтворюють розвиток і події Української революції 1917–1921 років, історію УНР доби Центральної Ради і Директорії, важливі миті життя Української Держави та Західноукраїнської Народної Республіки. До кожної фотографії подано тексти з тогочасної преси, документів, спогадів.
Пропонована книга є гарним путівником по історії державотворення і боротьби за самостійну, соборну, демократичну державу українського народу.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^