Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

Категорія: ---

До Дня Захисника України у Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці для дорослих діє книжкова виставка «Доля обрала нас».
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

На книжкових полицях експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів. Крім книг та статей із періодичних видань на виставці презентовано інформаційні матеріали про наших земляків – воїнів, які полягли у російсько-українській агресії та тих, хто вже демобілізувалися, повернулися до мирного життя та втілюють свої мрії: вчаться в університетах, одружуються, виховують дітей.
На виставці також представлена художня література про події на Сході. Ось деякі з них:
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

Музика М. І., Пальваль А. М., Потєхін П. Г. Савур-могила: Військові щоденники / Максим Музика, Андрій Пальваль, Петро Потєхін. – К. : ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. – 316 с.: іл.
Савур-Могила... незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

Михайлишин І. Я. Танець смерті: Щоденнк добровольця «Донбас» / Ігор Михайлишин; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019. – 315 с.
Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра. «Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги.
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

Гуменюк Б. 100 новел про війну / Борис Гуменюк. – ДІПА. – К., 2018. – 272 с.
Високоестетичні образи і глибинні філософські роздуми капітулюють, коли цивілізований світ вчергове занурюється у якусь первісну, тваринну, жорстоку бійню. За усієї поваги до Д. Джойса і М. Пруста, саме манера Б. Гуменюка нині є актуальною, зрозумілою та доступною усім категоріям українських читачів: і високочолому професору, й епатажному політику, і звичайному солдату, котрий добре розуміється на безпілотниках і тепловізорах.
В осмислені подій Майдану і війни, автор передає своє суб'єктивне безпосереднє враження як учасника подій, водночас прописує ці процеси в загальноісторичному контексті боротьби українців за незалежність. Тональність художніх текстів - епічний журливий спокій - так само є чесним і органічним баченням війни у її глибинному вимірі автором.
Настрій, образність творів Б. Гуменюка тяжіють не до суб'єктивізму зачарованого красою соняха декадента-богемця, а до чіткої позиції гуманіста, громадянина,патріота.
ДОЛЯ ОБРАЛА НАС

Вільчинський О. К. У степу під Авдіїївкою / Олександр Вільчинський; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019. – 187 с.
«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному. І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…».
І якщо вони не потрапляють на передову – то передова приходить до них…

Бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки запрошуємо до нашої бібліотеки. Виставка буде діяти до 30 жовтня.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^