Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

Таке явище як «феномен добровольця» з давніх-давен притаманне українському народу. Найвідомішим прикладом та проявом цієї національної риси є Запорізька Січ – воєнізована структура, що складалася з добровольчих батальйонів. Козаки століттями боронили Україну, захищаючи її від загарбників та ворогів.
Є приклад і в новітній історії України – це Революція Гідності та військові операції на сході України. В ті безрадісні дні звичайні українці, прості робочі, учні кинули свої справи, роботу, навчання та вийшли на головний майдан країни, щоб висловити свій протест проти антидержавної політики тодішнього керівництва країни.
Того ж 2014 року військкомати країни зафіксували рекордну явку добровольців. Люди приходили за покликом серця, не чекали на отримання повістки. І саме добровольці сприяли мобілізації сил в тилу, допомогли зібрати та озброїти армію.
Завдяки власній мужності, патріотизму, відданості національним інтересам, а також невичерпній любові до батьківщини українські добровольці стали гордістю свого народу.
Добровольці... Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт…
Навіть сьогодні переоцінити внесок у визвольну боротьбу першої хвилі добровольців доволі важко.
З 10 по 22 березня 2021 року до Дня українського добровольця в нашій бібліотеці експонуватиметься книжкова виставка-календар «Добровольці. Доба героїв», де зібрано матеріали про активних учасників добровольчих формувань Самооборони Майдану, що пізніше стали воїнами добровольчих батальйонів, які й нині воюють на Сході України.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Білозерська О. Щоденник нелегального солдата / Олена Білозерська. – К., 2019. – 584 с. : фото.
Дати, імена, хронологічний опис подій, історії людей, смерть і фронтовий гумор, почуте, побачене, відчуте – у документальній книзі-свідченні Олени Білозерської «Щоденник нелегального солдата». Білозерська – журналістка, учасниця Революції гідності, доброволець ДУК «Правий сектор», а тепер командир вогневого взводу САУ Збройних сил України. Її книга ставить багато запитань, але водночас руйнує міфи та упередження, дає можливість зрозуміти, чому почалася ця війна і як її можна завершити.
Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані в тритомнику Ірини Вовк. Ірина Вовк (1988р.н.) – журналістка, редакторка, кореспондентка і документалістка. З квітня 2014 року перебувала у зоні бойових дій на Донбасі як журналістка і волонтерка українських військовиків. У 2014-2015 рр. очолювала Благодійний фонд «24» (допомога українським бійцям). З кінця 2016-го записувала розмови із родинами полеглих на Донбасі українських вояків. Сьогодні ці розмови стали книгою «На щиті: спогади родини загиблих воїнів». Це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Вовк І. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Іловайськ / Ірина Вовк; літ. ред. О. І. Думанська; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020. –475 с. : іл. – (Хроніка).
Перша частина тритомника «На щиті» відтворює в оповідях становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під «Градами», у літаку чи у гелікоптері, «на броні» чи «на розтяжках», на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належать новітній історії.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Вовк І. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт / Ірина Вовк; літ. ред. О. І. Думанська; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020. – 572 с. : іл. – (Хроніка).
Друга книга тритомника — про загиблих у «котлі» Цвітних Пісків (цей епізод війни чомусь лишився непоміченим), про розстріляну Луганщину під містом промовистого імені — Щастя, про донецький форпост — ДАП, що у свідомості громадян постає «символом», за який полягли герої-кіборги, полонені й розстріляні після тортур.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Вовк І. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Дебальцеве / Ірина Вовк; літ. ред. О. І. Думанська; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020. –604 с. : іл. – (Хроніка).
Третя книга тритомника — оповіді про оборонців Дебальцевого, загиблих спекотного літа 2014-го і у найтяжчі зимові місяці 2015-го; про непохитних вояків Світлодарської дуги, про героїв Авдіївки, Зайцевого й Мар’їнки, що пролили свою кров на точках «нуль». Вояки оживають у спогадах матерів і батьків, братів і сестер, дружин і дітей, щоб ми не змарнували історичного шансу незалежності.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Вовк І., Бура Д. Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті / Ірина Вовк, Дар’я Бура; худож.-оформлювач О. Гуталова-Мєшкова. – Харків:Фоліо, 2020. – 348 с.: іл. – (Хроніка).
Спогади тих, хто пройшов пекло і вижив: бранців донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної «Ізоляції» та донбаських колоній. Це оповіді тих, кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року, тих, хто втішився відчуттю української землі на КПВВ «Майорськ». Попри суперечки щодо самого обміну: неоднозначність тих, хто повернувся до України і біль через звільнення «беркутівців», додому таки повернулися й ті, хто жертвував життям, сім’єю, спокоєм і здоров’ям заради рідної української землі. Про життя «до» і «після», про життя Донбасу в часі війни, про звірства і злочини бойовиків, про жахи і тортури в полоні в цій книзі розповідають українські військовики, журналісти, блогери, помічники військових, медики й місцеві мешканці.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Добровольчі батальйони / Катерина Гладка, Дмитро Громаков, Вероніка Миронова та ін..; упоряд. А. Шевченко; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 325 с. : іл.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів — і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» — це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан — усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Клименко О. П. Фронтовий альбом / Олександр Клименко. – К. : АВІАЗ, 2016. – 240 с.: іл.
Багаторічний фотокореспондент всеукраїнської газети «Голос України» Олександр Клименко фотографує події на Донбасі від початку російської агресії. З сотень фото, зроблених у зоні АТО, окремі неодноразово були представлені на всеукраїнських та міжнародних виставках.
Частину з них фотомайстер вирішив розмістити у книзі «Фронтовий альбом». Книга до сліз реалістична, містить півтори сотні світлин про війну на сході України, про взаємовідносини бійців у зоні АТО, про покинуті домівки людей, що мешкали тут, про соняхи, які так і не зібрали з полів…
Окрім знімків, є й історії, записані автором видання Олександром Клименком у «Фронтовий альбом» .«Інколи я сам боюся своїх знімків, боюсь, що ті, кого я знімав, уже мертві. Але фото також зберігає якщо не душу, то пам'ять», — зазначає автор книги, фільмуючи нашу трагічну історію для наступних поколінь.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Котлярчук А. Добровольці. Доба героїв / Андрій Котлярчук. – К. : Мистецтво, 2019. – 320 с. : іл.
Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проект довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Шевченко А. Слов;янськ. Початок війни / Артем Шевченко; вступ. Ст.. А. Авакова ; худож.-оформлювач М. Мендор. – Харків: Фоліо, 2020. – 431 с. : іл. – (Хроніка).
Свідоцтва, викриття та сповіді…
«Слов’янськ. Початок війни» — це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов’янськ Донецької області, захоплення якого загоном бойовиків Гіркіна-«Стрєлкова» 12 квітня 2014 року стало початком гібридної збройної військової агресії РФ на українському Донбасі. Кожен розділ книжки має символічну назву зі словом «перший», яка відбиває суть того, що відбувалося навесні 2014 року: «Перша кров», «Перша зрада», «Перша страта», «Перший бій», «Перша перемога»…
У книжці використано архівні фото й записи інтерв’ю з ключовими військово-політичними керівниками України, які ухвалювали головні рішення в ті буремні часи. Також у кожному з епізодів з’являються спогади героїв, що безпосередньо брали участь у тих драматичних, героїчних і трагічних подіях.
Автор книжки — Артем Шевченко, директор Департаменту комунікацій МВС України. Ще військовим журналістом він активно висвітлював події у Слов’янську протягом квітня-червня 2014 року.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^