Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Категорія: Український інститут книги / Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

За час вимушеного мовчання поетеса не сиділа склавши руки та створила свої найкращі твори: і "Берестечко", і "Маруся Чурай", і поезії, що згодом ввійшли до збірок "Над берегами вічної ріки" та "Неповторність". Повернутися до читачів Костенко змогли лише 1977 року: тоді опублікували збірку її віршів "Над берегами вічної ріки", а 1979-го — історичний роман у віршах "Маруся Чурай", який чекав свого виходу 6 років. За нього поетеса отримала Державну премію імені Тараса Шевченка.
Після книги італійською "Інкрустації" (1994) та "Берестачка" (1999) Ліна Костенко знову взяла паузу. На 10 років вона вже за власним бажанням зникла з публічного простору України. Вона відмовилася від звання Героя України, а до громадського життя на деякий час повернулася лише в період Помаранчевої революції.
А от літературне повернення Ліни Костенко відбулося 2010 року: письменниця видала свій перший прозовий твір "Записки українського самашедшого", що викликав великий ажіотаж. У січні 2011 року поетеса вирушила в тур-презентацію свого першого роману, але 9 лютого вона перервала свій тур через особисту образу.
Крайня книги Ліни Костенко з'явилася в лютому 2011 року – до поетичної збірки "Річка Геракліта" ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій. Відтоді письменниця знову замовкла, хоча й зізнавалася, що практично написала роман-продовження "Записок" від імені жінки.
Ліна Костенко — почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Лауреат Шевченківської премії та премій Фундації Антоновичів (США), імені Петрарки (Італія), імені Олени Теліги. Її твори перекладено багатьма європейськими мовами. «Невпіймана королева» — так назвав свою статтю про Ліну Костенко Юрій Андрухович. Донька Ліни Костенко — відома письменниця і знана в Європі дослідниця літератури Оксана Пахльовська завідує новоствореною кафедрою україністики Римського університету.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко Л. Берестечко / Ліна Костенко ; худож-оформ. С. Носка. – Львів: Каменяр, 2007. – 170 с.
Це книга про одну з найбільших трагедій української історії — битву під Берестечком. Написана ще в 1966- 67 роках, вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських трагедій – і після поразки 60-х років, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х.
Протягом цього часу з конкретної поразки під конкретним Берестечком тема цього роману переростала у філософію поразки взагалі, в розуміння, що "поразка – це наука, ніяка перемога так не вчить" , а відтак і в необхідність перемоги над поразкою. І, відкидаючи попередні варіанти як відгорілі ступені ракети, на сьогодні, вже в незалежній Україні, в часи, коли вона стоїть перед загрозою вже остаточної поразки, - ця книга з необхідності бути написаною переросла для автора в необхідність бути опублікованою.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко Л. Вибране / Ліна Костенко. – К. : Дніпро, 1989. – 559 с.
Книга віршів та поем відомої української поетеси містить твори. Опубліковані впродовж останніх десятиліть, поезії з книг «Зоряний інтеграл» (1963) та «Княжа гора» (1972), які свого часу не побачили світу, а також найновіші вірші, що склали розділ «Інкрустації».
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко, Л. Записки українського самашедшого / Ліна Костенко. – Вид. 3-тє. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 416 с. – (Перлини сучасної літератури).
Роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу.
У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.
За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» – насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Це перший опублікований прозовий роман видатної української поетеси.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко, Л. Мадонна перехресть / Ліна Костенко ; голов. ред. С. Головко. – К. : Либідь, 2012. – 112 с.
До цієї книги увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років, тобто вся високовольна лінія духу поета, сформована протягом десятиліть. Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці – Оксані. Збірка поєднує простір особистісного, гранично відвертого й навіть родинно-інтимного (передовсім через використання у ній світлин із родинного альбому).
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко Л. Маруся Чурай. Історичний роман у віршах / Ліна Костенко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 224 с.
Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» визначної української поетеси Ліни Костенко – один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в ХУІІ с. Висока дрма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко Л. Річка Геракліта / Л. Костенко; упоряд. та передмова Оксани Пахльовської; художник Сергій Якутович. - К.: Либідь, 2016. - 288 с.: ілюстр.
Літературно-філософські роздуми поетеси виливаються у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів. За словами доньки поетеси Оксани, це „книжка-музика, книжка-живопис”, у ній немає віршів трагічного і пророчого звучання.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко Л. Скіфська одіссея: поема-балада / Ліна Костенко; [авт. Енциклопедії «Скіфської одіссеї» Я. Ф. Барбʼєрі, О. Пахльовська; авт. статті О. Пахльовська]; іл. В. Бахтова. – К. : Либідь, 2020. – 256 с. : іл.
Герой поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» – молодий Грек з Ольвії – два з половиною тисячоліття тому рушив у плавання Дніпром-Борисфеном у напрямку майбутнього Києва, пізнаючи грецький і скіфський світи Припонтиди. А це був і час народження Європи серед мурів Афін. У поемі, написаній іскрометно й іронічно, постає багатостолітня – реальна й міфічна – стихія творення України на стику західної і східної цивілізацій, а сама Україна бачиться як невід’ємна частина середземноморської культури. Ця поема набуває особливої гостроти сьогодні, оскільки з анексією Криму Росія відібрала також античне минуле України, перетворивши сонячну землю мандрів Геродота на зону зненависті й мілітаризму. Культурологічні аспекти поеми коментуються в Енциклопедії «Скіфської одіссеї». Книжку оформлено офортами художника і майстра скіфсько-грецького ленд-арту Володимира Бахтова.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Костенко Л. Триста поезій: вибране / Ліна Костенко; упоряд. О. Пахльовська, І. Малкович. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 416 с.: портр. – (Українська Поетична Антологія).
До книги увійшли найвідоміші вірші Ліни Костенко з різних періодів творчості – від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше видання вибраних творів поетеси за часів Незалежності.Окрім змісту, видання містить алфавітний покажчик творів.
Ліна Костенко: крізь роки і печалі

Кудрін О. Ліна Костенко / Олег Кудрін; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.-формлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020. – 120 с. – (Знамениті українці).
Ліна Костенко (1930 р.н.) – видатна українська письменниця, лауреат багатьох премій і відзнак, представник покоління «шістдесятників». Здолавши усі труднощі й заборони, її твори знайшли шлях до свого читача, назавжди оселилися у його серці і стали класикою української літератури. Попри те, що поезії та проза Ліни Костенко перекладені багатьма мовами і відомі далеко за межами України, про саму письменницю відомо небагато, адже вона надає перевагу більш усамітненому способу життя. Ця книжка – спроба глибше пізнати поетесу як дитину, студентку, дружину і маму, громадянина і патріота своєї країни, просто Людину зі своїми думками, хвилюванням, радощами і болем. Це – спроба осягнути її шлях, щоб краще зрозуміти глибоку суть шедеврів, створених Ліною Костенко.скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^