Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Конституції - 25 років!

Категорія: Конституція України: крізь віки до сьогодення

Конституції - 25 років!

«Крізь віки до сьогодення»
(Книжкова виставка-календар до 25-ої річниці прийняття
Конституції України»


У згусток, спресований мудро і чисто,
Він змістом став наших і діянь, і мрій,
основа життя і мого, і Вітчизни.
І доля моя - мій Закон Основний

КЗ «Публічна бібліотека» запрошує читачів бібліотеки та мешканців територіальної громади на перегляд книжкової виставки-календар «Крізь віки до сьогодення», яку ми презентуємо до 25-ї річниці прийняття Конституції. Матеріали виставки присвячені історії української конституційної думки: від «Руської правди» Ярослава Мудрого до прийняття Конституції Незалежної України 1996 року.
Конституції - 25 років!
Конституції - 25 років!
Конституції - 25 років!
Конституції - 25 років!

Щорічно 28 червня Україна святкує День прийняття найважливішого документа країни. Верховна Рада повністю підготувала Конституцію незалежної української держави саме в цей день у 1996 році.
Конституції - 25 років!

Міжнародне співтовариство визнавала українську Конституцію однією з найдемократичніших у світі. Витоки української Конституції: історичний екскурс Україна може похвалитися багатовіковою історією конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще в початку XVIII століття – в 1710 році. Документ встановлював права та обов’язки членів Війська запорізького, і за оцінками істориків, став однією з перших європейських конституцій Нового часу. В силу конституція Орлика, однак, так і не вступила.
З розпадом Російської Імперії, Україна отримала шанс на незалежність, яку спробувала реалізувати, в тому числі, і прийняттям власного основного закону. Центральна Рада УНР затвердила Конституцію 29 квітня 1918 року. Цей день, на жаль, став останнім днем існування Центральної Ради – вона була повалена гетьманом Української Держави Павлом Скоропадським. Апарат Скоропадського, в свою чергу, опублікував «Закон про тимчасовий державний устрій України» – установчий документ, в якому закладалися основи української державності. З приходом радянської влади конституційний процес незалежної України припинився. Конституції УРСР публікувалися в 1919, 1929, 1937 і 1978 році. Лише розпад Радянського Союзу дозволив країні відновити розробку власного основного закону і затвердити його у 1996 році.
Конституції - 25 років!

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^