Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Василь Шкляр: з красою правди по життю (Бібліографічна довідка до 70-річчя від дня народження)

Василь Шкляр: з красою правди по життю (Бібліографічна довідка до 70-річчя від дня народження)

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо

Василь Миколайович Шкляр народився 10 червня 1951 року в селі Ганжалівка Лисянського району на Черкащині. Пізніше родина переїхала до міста Звенигородки, де Василь Шкляр закінчив 10-річну школу зі срібною медаллю. . Того ж року вступив на філологічний факультет Київського університету ім. Т. Г. Шевченка, де завершив навчання 1973-го. Водночас навчався (за обміном студентів) на філологічному факультеті Єреванського державного університету – студіював вірменську мову й літературу.
Після навчання рік працював науковим співробітником Центрального державного історичного архіву. Відтак довший час займався журналістикою, завідував відділом прози в журналах "Ранок" та "Дніпро". На порі становлення нашої незалежності у 90-х роках був прес-секретарем Української республіканської партії. Тривалий час перебував на творчій роботі, обіймав посади головного редактора видавництва "Дніпро" та заступника голови Національної спілки письменників України.
Друкувати свої твори почав ще школярем, з 1967 року. Окремими виданнями вийшли книжки прози "Перший сніг" (1976), "Живиця" (1982), "Черешня в житі" (1983), романи "Праліс" (1986), "Ностальгія" (1989), "Ключ" (1999), "Елементал" (2001), "Кров кажана" (2003), "Залишенець" ("Чорний Ворон", 2009) та ін.
Василь Шкляр є членом Спілки письменників України та Асоціації українських письменників.
Василь Шкляр – лауреат багатьох літературних премій. Зокрема, «Золоте перо», «Золотий Бабай», за найкращий гостросюжетний роман, «Коронація слова», перша премія в номінації «Роман», «Спіраль століть», міжнародна премія в жанрі фантастики у номінації «За найкращу україномовну фантастику».
Найбільшу популярність письменникові з Черкащини приніс роман на тему історії рідного краю – це був «Залишенець» або ж «Чорний Ворон» – під цими назвами роман про боротьбу повстанців Холоного Яру проти більшовиків вийшов практично одночасно у двох різних виданнях у 2009 році.
Саме життя Василя Шкляра теж могло б стати сюжетом книги. Чого варта тільки історія визнання його лауреатом Шевченківської премії 2011 року за книгу «Чорний Ворон». Письменник відмовився отримувати премію, поки при владі залишався тодішній міністр освіти Дмитро Табачник, якого Шкляр назвав одіозним українофобом. Помстившись патріотові за його позицію, Віктор Янукович не включив Шкляра до Указу про нагородження. І тоді Василя Шкляра визнав сам Холодний Яр – кошти, зібрані зібрані по всій Україні патріотами були фактично рівними тими, від яких він відмовився. Це стало першою і поки що єдиною «народною» Шевченківською премією – її Василеві Шкляру привселюдно вручили під час багатотисячних вшанувань пам’яті отамана Василя Чучупаки у Холодному Яру навесні 2011 року. Ця премія – не за матеріальним, а за моральним чинником – найдорожча у колекції відзнак письменника.
За словами Василя Миколайовича найкраща для нього премія – «це прихильність моїх читачів. Те, що мої романи мають найширший попит, вони найкраще продаються, і це для мене найвища винагорода. Я понад усе ставлю інтерес свого читача, якого я люблю, а він мені платить тим же».
Василь Шкляр – гордість нашої сучасної літератури, співець українського спротиву тоталітарним режимам усіх часів.
КЗ «Публічна бібліотека» Вишневої міської ради пропонує ознайомитися з творами Василя Шкляра, яка є у фондах нашої бібліотеки.
Василь Шкляр: з красою правди по життю (Бібліографічна довідка до 70-річчя від дня народження)
Василь Шкляр: з красою правди по життю (Бібліографічна довідка до 70-річчя від дня народження)

Шкляр В. Елементал: [роман] / Василь Шкляр. – Львів: Кальварія, 2007. – 200 с.
Шкляр В. Залишенець. Чорний ворон: [роман] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2012. – 384 с.
Шкляр В. Ключ: [роман] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 256 с.
Шкляр В. Кров кажана: [роман] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 272 с.
Шкляр В. Маруся: [роман] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 320 с.
Шкляр В. Тінь сови: [роман] / Василь Шкляр; передм. А. Курков. – Х.:
Шкляр В. Треба спитати у Бога: [новели, есеї, спогади] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 320 с.
Шкляр В. Троща: [роман] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 417 с.
Шкляр В. Характерник: [роман] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 304 с.
Шкляр В. Чорне Сонце: [збірка] / Василь Шкляр. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 304 с.

скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Сентябрь 2021 (5)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^