Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль
Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль
Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль
26 квітня 1986 року, двадцять сім років тому, вогонь Чорнобильської катастрофи опалив землю та душі мільйонів українців, ядерний попіл залишив глибокий слід у Білорусії, Росії та деяких європейських країнах. Ця чорна дата позначає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу. Ще досі ми не можемо сповна оцінити чи бодай осмислити її наслідки. Знаємо лише: це – назавжди.
Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль / Преса про нас
У літературній світлиці Центральної районної бібліотеки для дорослих відбувся вечір пам'яті "Чорнобиль стукає в серця" з нагоди 25-ї річниці від дня вибуху на атомній електростанції.
Трагізмом не лише незабутньої ночі з 25-го на 26-е квітня 1986 року, а й усієї української історії дихнули в душі присутніх сторінки з книги знаної української письменниці Катерини Мотрич, прочитані бібліотекарем Аллою Стеблюк. Сколихнули серця слова про те, як у великодну ніч до українців з небес спускаються три жони святі: Київська Русь, Козацька Січ і Соборна Чорнобильська Україна.
Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо / Чорнобиль: пам"ять і біль
Вечір пам'яті "Чорнобиль стукає в наші серця"
27 квітня в центральній районній бібліотеці для дорослих було проведено вечір пам"яті "Чорнобиль стукає в наші серця". На вечорі були присутні учні 9-х класів Вишнівської ЗОШ №1. З вступним словом виступила зав. відділом обслуговування Бриль Л.Д. Вона розповіла про трагедію на ЧАЕС, яка сталася 25 років тому назад. Про той чорний день в історії України, день коли невеличке містечко Чорнобиль стало відоме всьому світу. Бібліотекар І категорії Стеблюк А.В. прочитала уривок з твору Катерини Мотрич.
25 років пройшло з тих пір. 25 років смертоносна пилюка ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і болить серце, тому що знає не на добро це, не на життя. Горем і болем увійшов Чорнобиль у наше життя. Чорнобиль розділив долю людей "До" і "Після". Покинуті безлюдні вулиці Прип"яті, школи, будинки, покинуті села. Спогади мимоволі переносять до подій 25-ти річної давнини і нашу колегу - Н.М.Івасенко. Їй було тоді 24, а пережити довелося...Ніна Миколаївна поділилася спогадами про аварію, про евакуацію населення, проте як важко було залишати людям обжиті місця, свою малу батьківщину.
Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль
Києво – Святошинська районна централізована бібліотечна система
Центральна районна бібліотека
«Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять»
(Інформаційний список літератури)
26 квітня 1986 року, четверть століття тому, вогонь Чорнобильської катастрофи опалив землю та душі мільйонів українців, ядерний попіл залишив глибокий слід у Білорусії, Росії та деяких європейських країнах. Ця чорна дата позначає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу. Ще досі ми не можемо сповна оцінити чи бодай осмислити її наслідки. Знаємо лише: це – назавжди.
Для України Чорнобильська катастрофа перетворилася на національну трагедію, спричинила страждання мільйонів людей, забруднила довкілля. Прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України – це більш як 50 тисяч квадратних кілометрів. Сотням тисяч людей довелося покинути рідні оселі. Її наслідки ми відчуваємо донині.
Наша держава щороку вшановує загиблих героїв-чорнобильців, у храмах України б'ють тривожні дзвони, ми схиляємо голови перед тими, хто пішов тоді в ядерне пекло, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті.
Низько вклоняємось тим, хто усвідомлено-жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і народом – зупинив ядерну пожежу, унеможливив її переростання в глобальний винищувальний смерч для України та всього світу.
Героїчним діям рятувальників з України, Росії, Білорусі, які ризикували своїм здоров'ям , не шкодуючи навіть життя заради спасіння людства від більш жахливої, планетарної біди присвячується інформаційний список літератури. В списку представлені статті з періодичних видань за 2010-2011 рік, які є в фонді центральної районної бібліотеки.
Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи. Постанова верховної Ради України від 17 лютого 2011 року//Урядовий кур’єр. – 2011. – 24 лютого(№35). – С. 6.
Про заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Указ Президента України від 11 жовтня 2010 р//Урядовий кур’єр. – 2010. – 20 жовтня(№195). – (Орієнтир. - № 195. – С. 9)
Про утворення Організаційного комітету з підготовки та проведення заході, пов’язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р.//Урядовий кур’єр. – 7 грудня(№229). – С. 12.