Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

ЧОРНОБИЛЬ. ПОДВИГ. ПАМЯТЬ. ІСТИНА

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль

ЧОРНОБИЛЬ. ПОДВИГ. ПАМЯТЬ. ІСТИНА

Чорнобильська трагедія... Сьогодні це вже історія України. У ці дні ми вшановуємо людей, які 35 років тому, ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління українців.
Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу.
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу!
Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу!
В пам’ять про подвиг людей, працівники нашої бібліотеки підготували книжково-інформаційну виставку "Чорнобиль. Подвиг. Память. Істина", яка розповідає про страшні дні аварії, а також нагадує нам, що Чорнобильська трагедія не повинна повторитись!!!
ЧОРНОБИЛЬ. ПОДВИГ. ПАМЯТЬ. ІСТИНА
ЧОРНОБИЛЬ. ПОДВИГ. ПАМЯТЬ. ІСТИНА
ЧОРНОБИЛЬ. ПОДВИГ. ПАМЯТЬ. ІСТИНА

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль

Для них і досі лунають дзвони Чорнобиля
З 12 по 18 грудня запрошуємо відвідати Києво-Святошинську центральну районну бібліотеку для дорослих і переглянути книжкову виставку до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається щороку 14 грудня згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року.

Чорнобиль - виклик, не засвоєний людством

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль

http://www.radiosvoboda.org/a/27697494.html
Чорнобиль - виклик, не засвоєний людством

Чорнобиль стукає у серце

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль

Минає 30 років відтоді, коли в ніч на 26 квітня на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, яка посідає особливе місце серед світових подій другої половини ХХ-го століття. Чорнобиль - це величезна трагедія. Водночас це символ безмежної мужності та героїзму багатьох тисяч людей, які пройшли радіоактивне горнило, ризикуючи здоров᾽ям і життям, виконали громадський обов᾽язок і заслужили всесвітню вдячність. Їхній патріотизм, самовідданість, вірність обов᾽язку можуть бути прикладом для наступних поколінь українців.

Пам"ять і біль Чорнобиля

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль

26 квітня 1986 року, двадцять сім років тому, вогонь Чорнобильської катастрофи опалив землю та душі мільйонів українців, ядерний попіл залишив глибокий слід у Білорусії, Росії та деяких європейських країнах. Ця чорна дата позначає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу. Ще досі ми не можемо сповна оцінити чи бодай осмислити її наслідки. Знаємо лише: це – назавжди.

ЩАСТИ ТОБІ, ПОСТЧОРНОБИЛЬСЬКА ВІТЧИЗНО!

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль / Преса про нас

У літературній світлиці Центральної районної бібліотеки для дорослих відбувся вечір пам'яті "Чорнобиль стукає в серця" з нагоди 25-ї річниці від дня вибуху на атомній електростанції.
Трагізмом не лише незабутньої ночі з 25-го на 26-е квітня 1986 року, а й усієї української історії дихнули в душі присутніх сторінки з книги знаної української письменниці Катерини Мотрич, прочитані бібліотекарем Аллою Стеблюк. Сколихнули серця слова про те, як у великодну ніч до українців з небес спускаються три жони святі: Київська Русь, Козацька Січ і Соборна Чорнобильська Україна.

Вечір памяті "Чорнобиль стукає в наші серця"

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо / Чорнобиль: пам"ять і біль

         Вечір пам'яті "Чорнобиль стукає в наші серця"

 

      27 квітня в центральній районній бібліотеці для дорослих було проведено вечір пам"яті "Чорнобиль стукає в наші серця". На вечорі були присутні учні 9-х класів Вишнівської ЗОШ №1. З вступним словом виступила зав. відділом обслуговування Бриль Л.Д. Вона розповіла про трагедію на ЧАЕС, яка сталася 25 років тому назад. Про той чорний день в історії України, день коли невеличке містечко Чорнобиль стало відоме всьому світу. Бібліотекар І категорії Стеблюк А.В. прочитала уривок з твору Катерини Мотрич.

      25 років пройшло з тих пір. 25 років смертоносна пилюка ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і болить серце, тому що знає не на добро це, не на життя. Горем і болем увійшов Чорнобиль у наше життя. Чорнобиль розділив долю людей "До" і "Після". Покинуті безлюдні вулиці Прип"яті, школи, будинки, покинуті села. Спогади мимоволі переносять до подій 25-ти річної давнини і нашу колегу - Н.М.Івасенко. Їй було тоді 24, а пережити довелося...Ніна Миколаївна поділилася спогадами про аварію, про евакуацію населення, проте як важко було залишати людям обжиті місця, свою малу батьківщину.

Список літератури

Категорія: Чорнобиль: пам"ять і біль

Києво – Святошинська районна централізована бібліотечна система

Центральна районна бібліотека

 

«Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять»

(Інформаційний список літератури)

 

26 квітня 1986 року, четверть століття тому, вогонь Чорнобильської катастрофи опалив землю та душі мільйонів українців, ядерний попіл залишив глибокий слід у Білорусії, Росії та деяких європейських країнах. Ця чорна дата позначає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу. Ще досі ми не можемо сповна оцінити чи бодай осмислити її наслідки. Знаємо лише: це – назавжди.

Для України Чорнобильська катастрофа перетворилася на національну трагедію, спричинила страждання мільйонів людей, забруднила довкілля. Прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України – це більш як 50 тисяч квадратних кілометрів. Сотням тисяч людей довелося покинути рідні оселі. Її наслідки ми відчуваємо донині.

Наша держава щороку вшановує загиблих героїв-чорнобильців, у храмах України б'ють тривожні дзвони, ми схиляємо голови перед тими, хто пішов тоді в ядерне пекло, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті.

Низько вклоняємось тим, хто усвідомлено-жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і народом – зупинив ядерну пожежу, унеможливив її переростання в глобальний винищувальний смерч для України та всього світу.

Героїчним діям рятувальників з України, Росії, Білорусі, які ризикували своїм здоров'ям , не шкодуючи навіть життя заради спасіння людства від більш жахливої, планетарної біди присвячується інформаційний список літератури. В списку представлені статті з періодичних видань за 2010-2011 рік, які є в фонді центральної районної бібліотеки.

Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи. Постанова верховної Ради України від 17 лютого 2011 року//Урядовий кур’єр. – 2011. – 24 лютого(№35). – С. 6.

Про заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Указ Президента України від 11 жовтня 2010 р//Урядовий кур’єр. – 2010. – 20 жовтня(№195). – (Орієнтир. - № 195. – С. 9)

Про утворення Організаційного комітету з підготовки та проведення заході, пов’язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р.//Урядовий кур’єр. – 7 грудня(№229). – С. 12.

Архів новин

Сентябрь 2021 (4)
Август 2021 (8)
Июль 2021 (3)
Июнь 2021 (7)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)

^