Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

НОВИНКИ КРАЄЗНАВЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

«У вересні 2017 року минає 900 років з того часу, як на Вітській греблі в межах зруйнованого скіфського городища неподалік Юрівського кафедрального монастиря було збудовано поселення Київської Русі – Віта, донедавна співзвучного з назвою ріки, яка тисячоліття не змінювала своєї назви». Це цитата з нової книги по історії сіл і міст Києво-Святошинського району, яка нещодавно надійшладо Києво-Святошинської центральної районної бібліотеки.

КНИГА ПАМ"ЯТІ УКРАЇНИ

Категорія: Новинки книжкового світу / Література про Києво-Святошинський район

«Книга Пам'яті України» — наукове історико-меморіальне видання, присвячене з'ясуванню масштабів демографічних втрат України в Другій світовій війні. Протягом 1994-2005 рр. були увічнені учасники бойових дій, які загинули на фронтах.

Святкування 80-річчя Києво-Святошинського району

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо / Література про Києво-Святошинський район

До відзначення 80-річчя Києво-Святошинського району бібліотечні працівники центральної районної бібліотеки для дорослих підготували презентацію книжкової виставки «Києво-Святошинський район – край мій благодатний».
Святкування 80-річчя Києво-Святошинського району

Захід пройшов 20 травня 2017 року в рамках загальнорайонного свята, яке відзначали у м. Вишневе. До ювілею бібліотеки району отримали нові книги «80-річчя Києво-Святошинського району» та «Сяйво рідного краю», в яких зібрані матеріали про творців давньої та сучасної історії, митців, котрі впродовж останніх десятиліть творили і впливали на духовний розвиток цієї благодатної землі.
Святкування 80-річчя Києво-Святошинського району[center]Святкування 80-річчя Києво-Святошинського району


Святкування 80-річчя Києво-Святошинського району[/center]
Присутні на святі мали можливість ознайомитись з найкращими друкованими виданнями про кожен населений пункт району.

Подорожуємо рідним краєм

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

Подорожуючи рідним краєм

(перегляд краєзнавчої літератури)

 

Щедра земля Київщини! Скільки зворушливих слів сказано про її дивовижну красу, кожен її населений пункт. Для кожного з нас найближчим серцю куточком завжди була й залишається рідна батьківська земля – та, що народила, виростила, вивела на велику життєву дорогу. Це той рідний край, та земля, яку не один раз ми пройшли босими ногами, де з кожним куточком пов’язані найприємніші спогади дитинства і юності. Наші батьки, діди і прадіди ростили хліб, виховували дітей з надією на їх кращу долю.

В наш час вже було видано чимало книг і надрукована немало газетних статей по історії сіл і міст Києво-Святошинського району. З історії окремого села, міста, місцевості складається історія всієї держави. Практично всі населені пункти району утворені в давні часи і завжди були в центрі політичних, військових, культурних подій. Свідченням цього є археологічні дослідження, які протягом багатьох  десятиріч проводяться на території нашого району.

В перегляді літератури «Подорожуємо рідним краєм» ми пропонуємо познайомитися з новою літературою по історії рідного краю, яка надійшла до Києво-Святошинської центральної районної бібліотеки для дорослих. Це не просто книги, це свідоцтва народження сіл. Це літопис маленької частини України. А ще підручники мудрості й любові до своєї землі.

сторія населених пунктів Києво-Святошинського району на сторінках періодичних видань

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

  Історія населених пунктів Києво-Святошинського району

на сторінках періодичних видань

(Іінформаційний список літератутури)

 

75 років Києво-Святошинському району

Категорія: Відзначаємо, святкуємо, пропонуємо / Література про Києво-Святошинський район / Книжково-ілюстративні виставки ЦРБ

 

75 років Києво-Святошинському району

 Книжкова виставка присвячена 75-річчю утворення Києво-Святошинського району.

На виставці представлені матеріали по історії сіл і міст району.

Від сивої давнини до сьогодення

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

Києво – Святошинська центральна районна бібліотека для дорослих

2012 рік

Від сивої давнини  - до сьогодення 

(Інформаційний список літератури до 75-річчя утворення Києво-Святошинського району)

 

 

 

Києво-Святошинський район – це живописна перлина України, де зародилася одна із найдавніших цивілізацій, склалися кращі традиції українського народу, його матеріальні та духовні надбання. Ки́єво-Свято́шинський райо́н — район у Київській області України, розташований в центральній частині області, в лісостеповій зоні правобережжя Дніпра. Зі сходу напівдугою протяжністю понад 60 км прилягає до Києва. На півночі межує з Вишгородським районом, Бучанською та Ірпінською міськрадами, на заході — з Бородянським і Макарівським районами, а на півдні — з Васильківським та Обухівським.

«Знай, шануй і бережи свій рідний край» (анотований список літератури)

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

Києво – Святошинська центральна районна бібліотека для дорослих

 

Вивчення історії рідного краю – справа настільки кропітка, наскільки цікава й потрібна. Патріотизм кожної людини починається з любові до своєї оселі, до батьківської хати, до рідного краю. Підкріплений знаннями про історичну спадщину, він перетворюється на серйозну рушійну силу в подальшому поступі суспільства, розбудові держави.

Дуже важливо, щоб кожна людина виростала з почуттям любові до рідного села, до рідних місць, до плакучої верби над річкою – тільки оді будуть красивішими наші міста та села, тільки тоді буде міцною наша Україна.

Дослідження і розвідки українських краєзнавців наповнюють історичну науку струмочками із чистих джерел, віднаходять маловідомі факти про окремі села, селища, міста, що разом створює широку панораму України.

 Тож вирушаємо в подорож по рідному краю.

Загальна інформація про Києво-Святошинський район

Категорія: Література про Києво-Святошинський район


Києво-Святошинський район утворено 4 квітня 1937 року. 

 Ки єво-Свято шинський райо н — район у Київській області України, розташований в центральній частині області, в лісостеповій зоні правобережжя Дніпра. Зі сходу напівдугою протяжністю понад 60 км прилягає до Києва. На півночі межує з Вишгородським районом, Бучанською та Ірпінською міськрадами, на заході — з Бородянським і Макарівським районами, а на півдні — з Васильківським та Обухівським.

Києво-Святошинський район славиться багатовіковою історією, яка сягає у сиву давнину. Становлення, розквіт і занепад Київської держави, поневолення українських земель іноземними загарбниками і боротьба українського народу проти соціального та духовного рабства, трагіко-героїчні сторінки Української революції, сталінська індустріалізація та соціальна колективізація, голодомор 1932-1933 років, події Великої Вітчизняної війни 1041-1945 років та повоєнні відбудови, неоднозначні й суперечливі наступні декілька десятиріч, непрості роки після проголошення незалежності України – все це віхи історії району, які позначилися на культурному його житті.

Адміністративне утворення району пройшло декілька етапів.

4 квітня 1937 року Президія ЦВК УРСР видала постанову про створення адміністративних районів на території приміських зон міських рад обласних центрів. Були створені Броварський і Київський (Святошинський) райони.

Після звільнення Києва та району від німецько-фашистської окупації 5 серпня 1944 року був виданий Указ Президії Верховної Ради УРСР «Про перейменування, уточнення і внесення змін у назви деяких міст, районних центрів України». Відповідно до цього указу Київський (Святошинський) район був перейменований у Києво-Святошинський район.

За додатковою інформацією звертайтесь до краєзнавчої систематичної картотеки центральної районної бібліотеки.

 

75 років від дня утворення Києво-Святошинського району

Категорія: Література про Києво-Святошинський район

75 років від дня утворення Києво-Святошинського району
Книжково-ілюстративна виставка присвячена 75-й річниці від дня утворення Києво-Святошинського району.
На виставці представлені книги про історію сіл та міст району.
Назад Вперед

Архів новин

Октябрь 2019 (1)
Сентябрь 2019 (5)
Август 2019 (7)
Июль 2019 (2)
Июнь 2019 (13)
Май 2019 (13)

^