Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України

Нові видання про Вишневе

Категорія: Новинки книжкового світу / Вишневому - 130 років

День міста у Вишневому
До чергової річниці міста було видано альбоми «Вишневе в старій фотографії. Історія та особистості» та «Дзюдо. Перші 35 років. Вишневе». Видання були презентовані на святкуванні Дня міста. Декілька примірників цих видань були подаровані Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці для дорослих.
Нові видання про Вишневе

Вишневе в старій фотографії. Історія та особистості : альбом / упоряд. В. Г. Бухаров. - Київ : Новий Час, 2018. - 300 с. : іл.
Фотоальбом "Вишневе в старій фотографії" висвітлює історії створення підприємств: ДП "Жулянський машинобудівний завод "ВІЗАР", Київську спецавтобазу
0901, Український науково-дослідний інститут скляної і фарфоро-фаянсової промисловості., а також тих, хто на них працював.
В розділі "Особистості в історії міста" про тих, хто перший оселився на станції Жуляни, хто виховував і навчав покоління юних вишнівчан, хто відливав скульптури і оживляв порцелянову красу. До видання увійшло понад 300 фотографій, більшість з яких публікується вперше. Сотні вишнівчан поділилися родинними фото для створення цього видання. Видання розраховане на широке коло читачів.


Нові видання про Вишневе

Дзюдо. Перші 35 років. Вишневе /упоряд. С. Яременко. - К. : ТОВ "ПОЛОСАТКОТ", 2019. - 105 с. : іл.

Перші сторінки книги присвячені Заслуженому тренеру України з боротьби самбо (2004) та дзюдо (2015) Віктору Мужчині, який втілив в життя свою мрію і започаткував справу, яка стала сенсом життя цілої плеяди його вихованців - Вишнівську школу дзюдо. За роки свого існування вишнівська школа дзюдо подарувала світу 4 заслужених майстра спорту України, 4 майстра спорту міжнародного класу, 26 майстрів спорту СРСР та майстрів спорту України. У книзі окремі розділи присвяячені тренерам, спортсменам та фотографії, які розкривають історію народження, розвитку та успішного становлення вишнівської школи дзюдо. Видання здійснено за підтримки: міського голови Іллі Дікова та виконавчого комітету Вишневої міської ради і розраховане на широке коло читачів.

"Вишневе - місто духовності та добра"

Категорія: Вишневому - 130 років

Цього року Вишневе відзначає особливу дату – 130-ту річницю з Дня народження. В цей день у місті відбулися виставки виробів ручної роботи, виставки художнього мистецтва за участі художників міста та району, виступи дитячих колективів міста, виступи міських колективів та гостей міста, традиційний парад близнюків.
Києво-Святошинська центральна районна бібліотека для дорослих долучилася до святкування дня народження міста. Працівники бібліотеки презентували на центральній вулиці розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Вишневе – місто духовності та добра».
"Вишневе - місто духовності та добра"

Епіграфом цієї виставки стали слова поета, жителя м. Вишневе Валентина Лямічева « «Духовність» і «Добро» - святі слова, коли вони живуть – і нація жива».

Моє рідне місто!...як все починалося (інформаційний список літератури)

Категорія: Вишневому - 130 років

Цього року ми відзначаємо 130-й День народження нашого населеного пункту. Історія його становлення почалася із залізничної станції «Жуляни», згодом Вишневе стало селищем, сьогодні ж – це повноцінне красиве місто.
Місто Вишневе зовсім молоде місто, та назву свою отримало саме за квітучий вишневий сад, що навесні розквітав у цій місцині повсюди. Ще за часів Київської Русі тут була болотиста місцевість, у якій селилися болотні птахи, навкруги ріс ліс, повен диких звірів, протікала річна Жилянка, в якій можна було впіймати карася чи краснопірку. Ця територія слугувала ближніми мисливськими угіддями, куди київські князі навідувалися на «активний відпочинок».
Даний рекомендаційний список познайомить користувачів з історією нашого міста на сторінках періодичних видань та книгах.

Вишнева міська рада//Літопис Києво-Святошинського району. – К., 2012. – С. 179-183.
Вишнівський літопис/ В.К. Троянський// Вишневий краю мій...: - Київ.: Логос, 2001. – С.54-64.
Гомановський В. 20 років першому гербу Вишневого//Валерій Гомановський//Наше місто. - 2009. – №50. – С.10.
Автор герба, вишнівчанин, краєзнавець Валерій Гомановський розповідає про створення та символіку герба міста Вишневе.
Гомановський В. Перший герб міста Вишневе / Валерій Гомановський // Наше місто. – 2016. – 27 трав. – С. 3.
Дерева знають більше, ніж люди//Наше місто. – 2004. - №5. –С.4.
Життя, обірване війною//Наше місто. – 2004. - №5. – С.4.
Квіткова О. На місці ЗАГСу росла кукурудза, на місці четвертої школи – помідори!/Наше місто. – 2005. - №15. – С.4.
Куцак Н. Вишнівській ЗОШ №1 – 45! /Наталка Куцак//Наше місто. – 2010. - №50. – С.3.
17 грудня 2010 року у НВО «Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1-дитячий садок» відбулася визначна подія – цей навчальний заклад святкував не багато, не мало – своє 45-ліття.
Куцак Н. Життя прожити – не поле перейти/Наталка Куцак//Наше місто. – 2011. - №8. – С.9.
«У 29 років я вже була секретарем Вишнівської сільради, - згадує Зоя Іванівна Коваль. Секретарем сільради проробила небагато – лише три роки – з 1960 до 1963 року, та згадати є що, що то був за час». Яке було Вишневе в ті часи, що робилося для його розвитку можна прочитати в даній статті.
Лапенкова А. Забудова Північної частини міста: [Вишневе у 50-70 роках] / Анна Лапенкова // Наше місто. – 2014. – 9 трав. – С. 6.
Лапенкова А. Життєпис родини Мигай: [Сторінки історії міста. Перші мешканці] / Анна Лапенкова // Наше місто. – 2014. – 18 квіт. – С. 6.
Лапенква А. Розвиток Вишневого у воєнні та повоєнні роки /Анна Лапенкова // Наше місто. – 1 трав. – С. 6.
Лапенкова А. Вулиця Жовтнева 50 років тому / Анна Лапенкова // Наше місто. – 2014. – 30 трав. – С. 7.
Лапенкова А. [місто Вишневе] Наприкінці ХІХ сторіччя…/ Анна Лапенкова // Наше місто. – 2014. – 4 квіт. – С. 6.
Осипчук В. Вишня столиця української думки у Вишневих Желянях – Боже Око Трисвітлої Птиці / В. Осипчук // Наше місто. – 2005. - №42. – С. 4.
Репік Т. Моє рідне місто!...як все починалося/Тетяна Репік//Наше місто. – 28 черв(№28).-С.1,3.
Середа К. Вишнівський літопис/К.Середа//Новий день. – 1990. - 27 жовтня.
Там, де стоїть міськрада//Наша місто. – 2004. - №6. – С.4.
Як народжувалося місто//Наше місто. – 2005. - №19. – С.2.


Історична довідка «ІСТОРІЯ МІСТА ВИШНЕВЕ»

Категорія: Вишневому - 130 років

Історична довідка
«ІСТОРІЯ МІСТА ВИШНЕВЕ»

Вишневе - місто районного підпорядкування Києво-Святошинського району, потужний промисловий та культурний центр Київської області. Розташоване у південно-західному напрямку від столиці України. відстань від межі Києва до Вишневого - 2 км. Загальна площа міста - 669, 6 га. населення перевищує 50 000 осіб. День міста - перша неділя вересня

Архів новин

Ноябрь 2020 (3)
Октябрь 2020 (5)
Сентябрь 2020 (3)
Август 2020 (5)
Июль 2020 (11)
Июнь 2020 (4)

^