Тарас Шевченко — духовний символ України
Відзначаємо 80-річчя Ліни Костенко
Тарас Шевченко — духовний символ України
» » Волонтерство в Україні

Волонтерство в Україні

Категорія: РізнеЗа належністю до певної організаційної структури серед волонтерів України можна умовно виокремити тих, хто працює при Центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), а також волонтерів — членів різних громадських об'єднань (Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», Центр волонтеріату «Добра воля» тощо).

Серед волонтерів найчисельнішою групою є учні старших класів і середніх спеціальних закладів, студенти вищої школи. Волонтерами виступають також батьки, пенсіонери та спеціалісти, які безкоштовно надають різні види соціальних послуг.

Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

Роль волонтерства у соціальній сфері визнана на державному рівні, що знаходить своє підтвердження в окремих законодавчих документах, зокрема у законах України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», в яких добровільна праця волонтерів визнається як необхідна та суспільно корисна.

Особливість волонтерського руху в Україні полягає у тому, що найчисельнішою групою волонтерів, які працюють у соціальній сфері, є учнівська та студентська молодь. Участь молодих людей у волонтерському русі дає їм змогу зробити особистий внесок у розв'язання соціальних проблем, випробувати свої можливості, беручи участь у проектах і програмах соціальної спрямованості.

Теоретична й практична підготовка учнівської та студентської молоді до волонтерської діяльності здійснюється у Школах волонтерів. Цікавою формою підготовки спеціалістів, які організовують волонтерські групи, є Школа координаторів діяльності волонтерів, запроваджена Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».

В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей — волонтери.

У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер.

Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Волонтери керуються такими принципами: • визнають право на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їхньої расової приналежності,віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;

• поважають гідність і культуру всіх людей;

• надають допомогу, безкоштовні послуги особисто або організовано в дусі партнерства і братерства;

• визнають рівну важливість особистих і колективних потреб, сприяють їх колективному забезпеченню;

• ставлять перед собою мету перетворити волонтерство в елемент особистого процвітання, набуття нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи для цього ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем;

• стимулюють почуття відповідальності, заохочують сімейну, колективну і міжнародну солідарність.


Цікаві факти про волонтерство в Україні:
• 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі.В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року.

• Серед волонтерів переважну більшість (понад 80%) складає молодь віком від 15 до 19 років, а понад 72% волонтерів – жінки.

• Євро-2012 пов’язують із наймасовішим волонтерським проектом в історії України.

• Загалом в Україні під час Євро-2012 було залучено понад 12 тисяч волонтерів, 2879 з яких - волонтери УЄФА.

• 78-річний водій з Донецька став найстарішим волонтером в Україні, який працював під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.

• Швейцарський 62-річний бізнесмен приїхав до Києва на велосипеді, де працював під час Євро-2012 волонтером у сфері антидопінгу.

• Згідно Звіту ООН про стан волонтерства в світі (2011), в Українілише 10% волонтерів залучалися до волонтерської діяльності організаціями "третього сектору".

Список використаних джерел:

Соломія Бобровська: «Потрібно сформувати механізм контролю за гуманітарною допомогою» / Записав Богдан Буткевич // Український тиждень. - 2015. - 20-26.02 (№7). - С. 38-39.

Буздуган, Я. Еволюція світового волонтерського руху [Текст] / Я. Буздуган, О. Никонович // Віче. – 2013. – № 12 (черв.). – С. 7-10.

Великий і дієвий ресурс [Текст] : [молодіжний волонтерський рух в Україні] // Соціальний захист. – 2009. – № 7. – С. 48-49.

Волонтер Тарас Чмут: «Треба допомагати тому, хто безпосередньо воює і дає результат» // Український тиждень. - 2015. - 3-9 квіт. (№13). - С. 32-33. "

Казанський. Д. Невидимий фронт Маріуполя / Казанський, Денис // Український тиждень. - 2015. - 23 січ. (№3). - С. 31.

Коваль Л. Волонтерський рух стає масовим [Текст] : [матеріали соціологічного дослідження] / Любомира Коваль // Урядовий кур'єр. – 2009. – 29 лип. – С. 8.

Кришневська, Стася. Волонтерство як добра воля нації [Текст] / Стася Кришневська // Голос України. – 2013. – 24 лип. – С. 8-9.

Лісовенко, Микола. Волонтерський рух до Європи [Текст] / Микола Лісовенко // Урядовий кур'єр. – 2009. – 7 бер. – С. 9.

Лук'янова, Н. Великий і дієвий ресурс [Текст] : [соціальні волонтери] / Н. Лук'янова // Соціальний захист. – 2009. – № 7. –– С. 48-49.

Міжнародний день волонтерів [Текст] // Віче. – 2012. – № 23. – С. 65.

. Мураховська, Г. Міжнародний день волонтерів [Текст] / Г. Мураховська // Віче. – 2012. – № 23. – С. 65.

Плугіна, Є. Чи стане волонтерство ще одним шансом поліпшити країну? [Текст] / Є. Плугіна // Голос України. – 2011. – 30 лип. – С. 8.

Серцем покликані до милосердя [Текст] // Календар знаменних і пам'ятних дат. – К., 2012. – № 2. – С. 75-81.

Тиждень клімату [Текст] : [організований за програмою Волонтери ООН в Україні] // Зовнішні справи. – 2009. – № 8-9. – С. 62.


 

Додаткова інформація – на сайтах:

http://volonter-tyrbota.blogspot.com.

http://www.city-institute.org.

http://softacademy.Inpu.edu.ua

http://www.poltava.pl.ua/
скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Архів новин

Июнь 2021 (6)
Май 2021 (11)
Апрель 2021 (4)
Март 2021 (7)
Февраль 2021 (6)
Январь 2021 (6)

^